Vražda v karavane: Zabil staršiu ženu bývalý policajt?

Zdieľať
Logging Road Car and Evening Fog

V roku 1991 sa starší manželský pár Gord a Jackie McAllisteroví rozhodli ísť na výlet v ich karavane. Zastavili sa na noc na opustenom odpočívadle neďaleko mesta Blind River. Krátko po polnoci 28.6. sa zobudili na klopanie. Spoza dverí vykrikoval muž, aby mu otvorili, že je s políciou.

Keď vystrašení manželia otvorili dvere, dnu vtrhol dlhovlasý muž s puškou a brokovnicou. Mieril na manželov a chcel od nich cennosti. Aj napriek tomu, že mu dali, všetko čo mali, muž spustil paľbu.

Jackie bola na mieste mŕtva, ale zranený Gord  z karavanu ušiel. Gord sa skryl  pod karavan, ale skôr, ako ho útočník našiel, na odpočívadlo prišlo iné auto. Auto šoféroval 29-ročný Bryan Major, ktorého dlhovlasý muž okamžite zastrelil. Útočník nasadol do auta a ušiel.

Gordovi sa podarilo dostať k ceste, kde mával na autá, kým mu nezastavil vodič kamiónu.  Gord sa dostal do nemocnice a polícii podal popis útočníka, ktorý mu zabil ženu.  Prípad ostal nevyriešený až do roku 1999, kedy sa vďaka vede podarilo nájsť páchateľa iných vrážd, ktorý vraj mal na svedomí aj vraždu v karaváne.

DNA technológia pomohla identifikovať ako vraha bývalého policajta Ronalda Glenna Westa. West bol podozrivý z vraždy dvoch žien v Toronte v roku  1970 a našli sa stopy, ktoré ho spájali aj s vraždou Jackie McAllisterovej a Bryana Majora.

West žil istú dobu neďaleko Blind River a jeho manželka  si raz všimla policajnú kresbu na budove, ktorá jej pripomínala manžela v parochni. Nanešťastie sa nenašlo dosť dôkazov, ktoré by mohli spojiť Westa s dvojnásobnou vraždou na odpočívadle Blind River, a tak ostávajú dodnes nevyriešené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom