Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vražda rodiny Lawsonových: Zabil svoju ženu, šesť detí a potom aj seba

Justice27n 4 web.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
By Unknown - thisiscriminal.com Public Domain, commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Na Vianoce v roku 1929 zazneli výstrely krajinou neďaleko Germantownu v Severnej Karolíne, keď Charlie Lawson zavraždil svoju manželku a šesť ich detí a potom po hodine spáchal samovraždu. Do dnešných dní nikto nevie, prečo spravil niečo tak strašné.

Charlie bol ženatý s Fannie Manringovou 18 rokov a mali spolu osem detí – štyroch synov a štyri dcéry. Ich tretie dieťa, William, zomrelo v roku 1920, ale ostatné boli nažive – až do 25.12.1929. V ten večer prežila len jedna osoba, a to 16-ročný Arthur.

Lawsonovci pracovali ako „sharecroopers“ (pestovali plodiny na zemi patriacej inému, s jeho náradím, za jeho peniaze, pričom mali potom z predaja časť zo zisku) a časom si našetrili dosť na kúpu vlastnej farmy. To bolo dva roky pred tragédiou. Paradoxne istú dobu pred tým išli do mesta kúpiť si nové šaty, aby vyzerali dobre na rodinnom portréte, čo bol vtedy na robotnícku triedu luxus.

Aj preto si mnohí mysleli, že Charlie už vtedy mal naplánovanú brutálnu vraždu a aspoň takto chcel dať nesmrteľnosť svojim milovaným. Krvavá dráma sa začala 25.12. po obede, kedy dcéry Carrie a Maybell odchádzali na návštevu k tete a ujovi. Charlie na ne čakal ležiac pri stodole a keď sa priblížili, zastrelil ich puškou. Potom ich telá ešte utĺkol, pravdepodobne aby sa uistil, že sú mŕtve. Stopy po tomto čine skryl do stodoly. Odkráčal späť do domu, kde zastrelil manželku a potom jedno po druhom ďalšie deti – dcéru Marie, synov Jamesa a Raymonda a nakoniec ubil na smrť štvormesačné bábätko Mary Lou.  Syna Arthura pred maskrom poslal do mesta.

Zostáva záhadou, prečo sa rozhodol ušetriť jedno dieťa a prečo práve Artura, rovnako ako je záhadou aj motív týchto brutálnych vrážd. Keď boli všetci mŕtvy, Charlie napolohoval ich telá- ruky prekrížené a pod hlavou skaly namiesto vankúšov.

Charlie sa potom stratil v lese, kde ostal niekoľko hodín, kým sa sám strelil do hlavy. Kým on pripravoval svoju samovraždu, telá členov jeho rodiny už boli objavené a niekoľko susedov, ktorí sa zhromaždili na jeho pozemku, počulo výstrel, ktorým ukončil Charlie svoj život. Keď našli jeho telo, mal pri sebe list na rozlúčku pre rodičov a neďaleko bol strom, okolo ktorého boli dokola stopy nôh- ako keby Charlie dlho chodil okolo stromu a rozmýšľal o samovražde.

Nikto nevie, prečo Charlie zrazu vyvraždil svoju rodinu a potom zabil aj seba. Mnohí si myslia, že za to môže zranenie hlavy, ktoré utrpel mesiace pred incidentom, hoci pitva neukázala žiadne poškodenie mozgu. Iné klebety hovoria o tom, že Charlie vraždy vôbec nespáchal, len bol nešťastným svedkom nejakého druhu organizovaného zločinu, kedy vrahovia chceli umlčať jeho rodinu.

Po rokoch, konkrétne v roku 1990, vyšla kniha Biele Vianoce, Krvavé Vianoce od T. J. Smitha s novou teóriou. Podľa anonymných zdrojov a rovnako aj príbuzných a priateľov rodiny Lawsonových, Charlie bol podozrivý z toho, že mal pomer so 17-ročnou dcérou Marie, ktorá mala čakať jeho dieťa.

Pravdu sa už dnes nedozvieme. Rodina odpočíva pod jednoduchým náhrobným kameňom:  „Teraz nie, ale v najbližších rokoch, bude to v lepšej krajine, budeme čítať význam z našich sĺz, a potom niekedy porozumieme.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 9. augusta 2016Zdroj www.the-line-up.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: