Všetkých presvedčila, že je v Ázii, no nevytiahla päty z domu! Ako to urobila?

Zdieľať
fake_travel_11

Holanďanka Zillia van den Born všetkým dokázala, akú silu má nielen photoshop, ale aj sociálne siete! Podarilo sa jej všetkých svojich priateľov presvedčiť o tom, že bola 5 týždňov v Ázii!

Holandská študentka vytvorila dokonalé photoshopové fotky, ktoré presvedčili jej priateľov aj rodinu na Facebooku, že trávi 5 týždňov v juhovýchodnej Ázii bez toho, aby opustila Amsterdam.

fake_travel_09

Počas 42 dňovej „cesty“ pridávala fotky, ktoré ukazovali presne to, čo by sme z takejto cesty očakávali. Návštevu budhistického chrámu a stretnutie s mníchom, návšteva pravej ázijskej reštaurácie a ochutnávka tradičného jedla, či šnorchlovanie v mori – to všetko videli jej známi na Facebooku.

fake_travel_08

Pravda však bola taká, že exotické jedlo si Zillia vychutnávala v ázijskej reštaurácii priamo v Amsterdame, budhistický chrám sa tiež nachádzal v Amsterdame a aj more bolo v skutočnosti bazénom. Stačilo použiť photoshop a pridať zopár rybičiek a more bolo na svete!

fake_travel_01
fake_travel_06

Zilia dokonca prerobila vlastnú spálňu a použila rôzne dekorácie, aby to u nej vyzeralo ako v orientálnej hotelovej izbe, z ktorej skajpovala s rodinou. A pritom to nevyvolalo u jej príbuzných žiadne podozrenie!

fake_travel_03

Ak sa pýtaš, prečo si Zilia dala takú námahu, aby vytvorila takúto dokonalú ilúziu, poznáme odpoveď. Išlo o školský projekt, ktorým chcela dokázať, že to, čo vidíme na Facebooku, nemusí vždy korešpondovať s realitou.

fake_travel_02

Ako uviedla stránka gapyear.com, Zilia pre médiá povedala: „Chcela som ukázať ľuďom, že filtrujeme a manipulujeme tým, čo ukazujeme prostredníctvom sociálnych sietí. Dokážeme si tak vytvoriť nový online svet.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom