Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Všetkých presvedčila, že je v Ázii, no nevytiahla päty z domu! Ako to urobila?

fake_travel_11
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Holanďanka Zillia van den Born všetkým dokázala, akú silu má nielen photoshop, ale aj sociálne siete! Podarilo sa jej všetkých svojich priateľov presvedčiť o tom, že bola 5 týždňov v Ázii!

Holandská študentka vytvorila dokonalé photoshopové fotky, ktoré presvedčili jej priateľov aj rodinu na Facebooku, že trávi 5 týždňov v juhovýchodnej Ázii bez toho, aby opustila Amsterdam.

fake_travel_09

Počas 42 dňovej „cesty“ pridávala fotky, ktoré ukazovali presne to, čo by sme z takejto cesty očakávali. Návštevu budhistického chrámu a stretnutie s mníchom, návšteva pravej ázijskej reštaurácie a ochutnávka tradičného jedla, či šnorchlovanie v mori – to všetko videli jej známi na Facebooku.

fake_travel_08

Pravda však bola taká, že exotické jedlo si Zillia vychutnávala v ázijskej reštaurácii priamo v Amsterdame, budhistický chrám sa tiež nachádzal v Amsterdame a aj more bolo v skutočnosti bazénom. Stačilo použiť photoshop a pridať zopár rybičiek a more bolo na svete!

fake_travel_01

fake_travel_06

Zilia dokonca prerobila vlastnú spálňu a použila rôzne dekorácie, aby to u nej vyzeralo ako v orientálnej hotelovej izbe, z ktorej skajpovala s rodinou. A pritom to nevyvolalo u jej príbuzných žiadne podozrenie!

fake_travel_03

Ak sa pýtaš, prečo si Zilia dala takú námahu, aby vytvorila takúto dokonalú ilúziu, poznáme odpoveď. Išlo o školský projekt, ktorým chcela dokázať, že to, čo vidíme na Facebooku, nemusí vždy korešpondovať s realitou.

fake_travel_02

Ako uviedla stránka gapyear.com, Zilia pre médiá povedala: „Chcela som ukázať ľuďom, že filtrujeme a manipulujeme tým, čo ukazujeme prostredníctvom sociálnych sietí. Dokážeme si tak vytvoriť nový online svet.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 12. septembra 2014Zdroj gapyear.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., acidcow.com
reklama:
reklama:
reklama: