Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vtipné, desivé i šialené halloweenske kostýmy kedysi a dnes

Costume bags.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.bogleech.com
reklama:
reklama:

Hoci posledný októbrový večer patrí do zoznamu amerických tradícií, pomaly sa začína udomácňovať aj na európskej pôde. Jeho pôvod siaha do obdobia Keltov obývajúcich Britské ostrovy, kedy miestne obyvateľstvo verilo v otvárajúcu sa bránu medzi naším svetom a tajomným záhrobím.

Prvotný význam Halloweenu sa však v priebehu storočí vytratil a nahradili ho nadšené deti vyklopkávajúce susedom na dvere v snahe vydobyť si vďaka svojmu čo najoriginálnejšiemu kostýmu sladkosti. Postupne daná zábavka prenikla aj do sveta dospelých a s rozvojom dekoratívnej kozmetiky sa z masiek stali hotové umelecké diela.

Prvé fotografie a podomácky vyrobené masky

Vďaka prenikaniu fotoaparátov do domácností príslušníkov strednej vrstvy dnes môžeme s úžasom sledovať, do čoho sa malé deti v daný sviatok nadšene obliekli. Vďaka čiernobielym a sépiovým snímkam pridávajúcim fotkám na atmosfére pôsobia niektoré zábery skutočne desivo, nemyslíte?

http://viralscape.com/vintage-halloween/
viralscape.com
http://cdn6.viralscape.com/wp-content/uploads/2014/10/Halloween-Picture-from-the-Past-5.jpg
cdn6.viralscape.com
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ff/17/68/ff17686d4fbb2b09f219c71ebd9e2a4d.jpg
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Halloween nielen pre deti – prepracované kostýmy zaberajúce niekoľkohodinovú prípravu

V súčasnosti najmä vďaka sociálnym médiám môžeme sledovať i staršie ročníky tráviace polovicu dňa vymýšľajúc a zároveň realizujúc zložité umelecké diela na svojej tvári či zvyšku tela.

http://www.freshdesignpedia.com/wp-content/uploads/cool-horror-halloween-costumes-the-breath-robbing/cool-horror-halloween-costumes-scary-zombie.jpg
www.freshdesignpedia.comwww.freshdesignpedia.com
http://www.freshdesignpedia.com/wp-content/uploads/cool-horror-halloween-costumes-the-breath-robbing/cool-horror-halloween-costumes-motives-clown.jpg
www.freshdesignpedia.comwww.freshdesignpedia.com

Niektorí sa inšpirovali populárnymi modernými horormi, najmä James Wan je momentálne v kurze. Čo sa filmografie týka, tento rok sa zaručene môžeme tešiť aj na nespočet Jokerov a Harley Quinn.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/02/ca/f2/02caf20ecf595933e620d3fafb2c45f3.jpg
s-media-cache-ak0.pinimg.com
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ff/17/68/ff17686d4fbb2b09f219c71ebd9e2a4d.jpg
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Zaujal novodobý trend aj vás alebo ste zástancami názoru, že by americká kultúra nemala prenikať do našich končín a udomácňovať sa tu?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ViktóriaDátum 27. októbra 2016Zdroj now.org thesocietypages.org www.huffingtonpost.com www.freshdesignpedia.com www.welikeviral.com www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: