Vtipné porovnanie ako riešia situácia muži a ženy

Zdieľať
Shutterstock_361861517.jpg
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 18. septembra (Najky.sk) – Nemusíte ani priveľmi dávať pozor, aby ste zistili, že sme rozdielni. Nielen ako ľudia, ale aj ako pohlavia. Každá skupina robí veci po svojom. Tá druhá zatiaľ len neveriacky krúti hlavou. Veď oni by to urobili lepšie. Sranda je však v tom, že druhá strana má úplne rovnaký názor. Akurát v opačnom garde. A potom to začne. Ženy si robia srandu z mužov. Tí im to bez zaváhania vrátia. My sa dnes pozrieme, ako pristupujú k riešeniu rôznych situácií.

Obrobinky z jedla

Muž: Trafiť odrobinky do taniera je ako nadprirodzená disciplína. Sem-tam nejaká smietka spadne na zem. Bežný chlap túto skutočnosť odignoruje s pokojom anglického džentlmena.

Žena: Niekde má tajne schovaný radar. Dokáže zaznamenať mikročastice, ktoré partnerovi nedopadnú na tanier. Blíži sa 45-minútová prednáška. Nasledujú vyhrážky. Vo finále vyzve muža na okamžitú nápravu.

Šoférovanie

Muž: U neho nejde o nič špeciálne. Počas jazdy dokáže simultánne:

  • telefonovať
  • obedovať s príborom
  • obzerať autá aj baby
  • na smartfóne pozerať futbal
  • zabávať deti na zadných sedadlách
  • cenzurovane (lebo vezie deti) kričať po všetkých de*iloch v cestnej premávke.

Žena: Maximálne sa sústredí na vedenie vozidla. Menšie problémy sa snaží ignorovať. Pri väčších problémoch nechá auto na kraji cesty a odchádza taxíkom.

Shutterstock_1663148506.jpg

Nakupovanie

Muž: Pred nákupom robí analýzu. Dôkladne prebehne akciové letáky cez počítač. Vytvorí si zoznam. Ide do obchodu. Prinesie všetky položky zo zoznamu. Nič naviac.

Žena: Tiež si pripraví zoznam. Rovnako prinesie všetko. Dokonca aj pár vecí, ktoré boli v akcii a nedali sa nekúpiť. A pripletie sa tam aj lacná kabelka. Lebo nemala žiadnu poriadnu k tým pastelovým šatám.

Starostlivosť o bielizeň

Muž: Keď už nemá nič v skrini, zoberie celú hŕbu a vloží do práčky. Operie. Vysuší. Vloží do skrine. Keď už nemá nič v skrini …  to už poznáte 😊

Žena: Jednotlivé farby bielizne má rozdelené na dni, keď sa perú. Po vyvesení stopuje čas. Bielizeň sa nesmie presušiť! Potom ju podľa dokonalého vzorca poskladá, ožehlí a vloží do skrine. Výsledok stojí za to.

Pánska / dámska jazda

Muž: Prežije normálny deň. Večer, bez príprav, hodí sprchu, antiperspirant pod pazuchy, rukou si prečeše vlasy a odchádza. Na druhý deň si s kamarátmi dávajú dohromady čriepky z predchádzajúceho večera.

Žena: Musí odísť z práce skôr, aby sa stihla nachystať. Začína celá procedúra – kúpeľ, výber outfitu, účes, líčenie, doplnky, kabelka, lodičky. Príde trocha neskôr, ale je to v pohode, lebo aj ostatné kamošky meškajú. Na druhý deň rozoberajú chlapov, občas i jedna druhú.

Upratovanie domácnosti

Muž: Keď už nie je z čoho jesť, pustí sa do umývania riadov. A v tom zistí, že už by aj kôš bolo treba vyniesť. Keď sa zohne, vidí na zemi chumáče prachu, tak aj povysáva. Toto sa deje maximálne raz za mesiac.

Žena: Priebežne, po každom jedle, umýva riad ručne. Nechce zaťažovať umývačku. Kôš so sebou berie pri odchode z domu, keď je plný na 63 %. O vysávanie sa postará robot. Napriek tomu treba podlahy prebehnúť aspoň raz za dva dni bezdrôtovým. V sobotu vysáva s klasickým, šnúrovým vysávačom. Robí ďalších x robôt, o ktorých muži ani nevedia, že existujú a spokojnému životu sú potrebné.

Vedeli ste, že …

… v prípade upratovania auta je to presne naopak?

Muži dbajú skôr o poriadok v aute. Niektorí pedanti pri vstupe do svojho auta doslova rozdávajú papuče. Ženy svoje vozidlo až tak neriešia. Upratať a umyť ho stačí raz za pol roka.

Záver

Rôzne prístupy prinášajú rozdielne výsledky. Kto vyhral? My veríme, že obaja. Lebo jedno pohlavie bez druhého nedokáže existovať. Tieto príklady sú inšpirované skutočným životom. Snažili sme sa „naložiť” obom rovnako, aby nikto nebol vo výhode. Veríme, že sme vás pobavili.

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom