Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vyšetrovatelia paranormálnych javov preskúmajú najzáhadnejšie miesta Slovenska

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Sú mladí, otvorení a spája ich spoločná aktivita. Vydávajú sa na tajuplné miesta a zaznamenávajú paranormálne aktivity. Činnosť, pri ktorej by mnohým vlasy stávali dupkom, je pre nichnerozlučným koníčkom. Členovia skupiny Ghost Evidence sa rozhodli zmapovať čo najviac kútov Slovenska, ktoré sú opradené záhadami. Najky.sk vám prinášajú exkluzívny rozhovor s prvými vyšetrovateľmi paranormálnych javov na Slovensku.

Ako by sme vás mohli charakterizovať? Ste lovci duchov v pravom zmysle slova?

Ghost Evidence: Sme vyšetrovatelia paranormálnych javov. To znamená že chodíme na miesta, o ktorých sa v okolí hovorí, že sú paranormálne aktívne, a snažíme sa zachytiť evidencie o existencii paranormálneho sveta. Označenie lovci duchov nemáme príliš v láske,  pretože nikto z nás duchov neloví. My len vyšetrujeme a snažíme sa zaznamenať nevysvetliteľné a nadprirodzené veci.

Čím ste sa inšpirovali pri zakladaní zoskupenia Ghost Evidence?

Ghost Evidence: Inšpirovala nás americká televízna šou „Ghost Adventues“, ktorá bohužiaľ na Slovensku nie je takmervôbec známa. Možno aj preto málokto na Slovensku chápe, čo vlastne znamená vyšetrovanieparanormálnych javov. V Amerike skupiny ako my fungujú takmer v každom meste a je to tam bežné.

Odkiaľ sa všetci poznáte, môžete sa bližšie predstaviť čitateľom?

Ghost Evidence: Ghost Evidence tvoria traja členovia – Ronnie Goncalves, Stea Málinková a Peťo Baláž. Ja a Peťo sme spolužiaci zo strednej školy. Stea je moja priateľka. Ako prvý z nás sa vyšetrovaniu začal venovať Peťo spolu s mojím bratom, ktorý je náš súčasný producent a tvorca hudby pre naše epizódy. Kedže ja a Stea všetko robíme spolu, spolu sme sa k nim pripojili aj k vyšetrovaniu.

https://www.facebook.com/GhostEvidenceCrew?fref=ts
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Ktorý bol váš prvý paranormálny prípad?

Ghost Evidence: Boli to záhadné javy, ktoré sa diali jednej našej známej. Vedela o našej záľube, a tak sa na nás obrátila so žiadosťou o pomoc. Toto prvé vyšetrovanie sme si, bohužiaľ, ešte nezaznamenali na video. Strávili sme v jej byte celú noc a môžeme potvrdiť, že sa tam diali veci, ktoré sme si sami nevedeli vysvetliť. Všetci boli v skutku vydesení, pretože sme predtým nič podobné nezažili. Keď sme na druhý deň známej povedali o všetkom, čo sme počas vyšetrovania zažili a zistili, hneď sa z bytu odsťahovala.

Nemali ste po ňom nočné mory?

Ghost Evidence: Musíme sa priznať, že po prvom vyšetrovaní sme boli všetci vydesení. Tento adrenalín sa nám však zapáčil a utvrdilo nás to v tom, že vyšetrovaniu paranormálnych javov sa chceme venovať ďalej a profesionálnejšie.

Aké vyšetrovanie aktuálne pripravujete?

Ghost Evidence: V tomto období natáčame našu prvú sériu epizód, z ktorej už je prvá vonku. Skúmame v nej tajuplnú psychiatrickú liečebňu v Pezinku.

https://www.facebook.com/GhostEvidenceCrew?fref=ts
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Myslíte si, že na Slovensku je veľa tajomných miest?

Ghost Evidence: Slovensko je historická krajina a v jej dejinách sa udialo veľa temného, takže áno. Je tu veľa takýchto miest, avšak ako vyšetrovatelia sme sa stretli s veľkým problémom dostať sa na ne. Väčšina miest nie je voľne prístupná a je neskutočne ťažké získavať povolenia prešetriť tieto miesta. Myslíme si, že problém je hlavne v tom, že Slováci sú veľmi konzervatívni a staromódni, a keď za niekým prídeme s tým, či nám dá povolenie prešetriť dané miesto, vysmejú nás.

Ako by ste vedeli zapojiť záujemcov do vášho výskumu?

Ghost Evidence: Veľa ľudí nám píše s tým, že by sa radi k nám pripojili. Do budúcna pripravujeme špeciálnu epizódu. Vyberieme zaujímavé miesto s paranormálnou aktivitou a ľudia sa budú môcť s nami na vyšetrovaní zúčastniť. Nechceme tam však mať len nadšencov, ale aj skeptikov, ktorí na duchov a podobné fenomény neveria. Chceme aby sa presvedčili, že všetky javy z našich epizód, sme skutočne na vyšetrovaní zaznamenali. Naším cieľom nie je presvedčiť Slovákov o existencii duchov, ale zachytiť paranormálne javy a ukázať ich verejnosti v našich epizódach. My sami sme skeptickí, a keď sa niečo nevysvetliteľné udeje, snažíme sa to preveriť a objasniť. Nič neoznačíme za paranormálne, ak to poriadne nepreskúmame.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor MichalDátum 30. apríla 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: