Výskum odhalil, prečo muži podvádzajú. Nie je za tým to, čo si myslíte...

Zdieľať
Podvádzanie, nevera
thinkstockphotos.com

Odkedy existuje monogamia – približne od čias Mezopotámie, existuje podvádzanie. Čo ľudí núti odchýliť sa od tých, ktorých majú radi? Čo konkrétne vedie mužov k tomu, aby boli neverní?

Popredný odborník na túto tému psychoterapeut Dr. M. Gary Neuman prostredníctvom svojho výskumu zistil, že hlavný dôvod, prečo muži podvádzajú, má veľmi málo spoločného so sexom a fyzickou príťažlivosťou.

Hlavným dôvodom na podvádzanie je emocionálna nespokojnosť. Muži hľadajú chválu a obdiv. Väčšina ho hľadá na pracovisku, z čoho vyplýva, že 40 % mužov podvádza svoju ženu so svojou kolegyňou. Kolegyňa je mu blízka po pracovnej stránke, čiže mu je schopná prejaviť obdiv, ktorý potrebuje.

Samozrejme, fyzická atraktivita je dôležitá, hoci nehrá hlavnú úlohu. Až 88 % podvádza s niekým menej atraktívnym ako je jeho aktuálny partner.

Ďalším faktorom je príležitosť, ktorá robí zlodeja. Väčšinou sa spája s možnosťou alibi – 77 % podvádzajúcich sa stýka s ďalšími ľuďmi so sklonmi k nevere. Tým pádom je pre nich ľahšie skryť vlastnú neveru. 68 % neverníkov v súvislosti s podvádzaním cíti vinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom