Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Výskum odhalil, prečo muži podvádzajú. Nie je za tým to, čo si myslíte…

Podvádzanie, nevera
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Odkedy existuje monogamia – približne od čias Mezopotámie, existuje podvádzanie. Čo ľudí núti odchýliť sa od tých, ktorých majú radi? Čo konkrétne vedie mužov k tomu, aby boli neverní?

Popredný odborník na túto tému psychoterapeut Dr. M. Gary Neuman prostredníctvom svojho výskumu zistil, že hlavný dôvod, prečo muži podvádzajú, má veľmi málo spoločného so sexom a fyzickou príťažlivosťou.

Hlavným dôvodom na podvádzanie je emocionálna nespokojnosť. Muži hľadajú chválu a obdiv. Väčšina ho hľadá na pracovisku, z čoho vyplýva, že 40 % mužov podvádza svoju ženu so svojou kolegyňou. Kolegyňa je mu blízka po pracovnej stránke, čiže mu je schopná prejaviť obdiv, ktorý potrebuje.

Samozrejme, fyzická atraktivita je dôležitá, hoci nehrá hlavnú úlohu. Až 88 % podvádza s niekým menej atraktívnym ako je jeho aktuálny partner.

Ďalším faktorom je príležitosť, ktorá robí zlodeja. Väčšinou sa spája s možnosťou alibi – 77 % podvádzajúcich sa stýka s ďalšími ľuďmi so sklonmi k nevere. Tým pádom je pre nich ľahšie skryť vlastnú neveru. 68 % neverníkov v súvislosti s podvádzaním cíti vinu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 4. augusta 2016Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: