Youtuber testujúci zbrane si kúpil kanón! Toto je legálne?

Zdieľať

Matt, vlastník kanála DemolitionRanch, prišiel s ultimátnym „nehovorte to mojej žene“. Kúpil si totiž malý kanón.

Dokázal by nás takýto kanón ochrániť počas zombie apokalypsy? Matt zisťoval jeho silu a presnosť pomocou tekvíc, melóna, kokosu, figurín, terčov a betónovej tehly. Za obeť padla aj plastová stolička.

Z tohto kanóna sa strieľajú golfové loptičky, takže sa nezaraďuje medzi strelné zbrane – Matt ho mohol vlastniť úplne legálne.

Postup prípravy kanóna bol jednoduchý – do jeho otvoru nasypete strelný prach, vložíte golfovú loptičku, zapálite zápalnú šnúru a utekáte do bezpečia.

https://www.youtube.com/watch?v=knulbCi88cY

Výsledky testov

Figuríny a terče – na tie Matt z niekoľko metrovej diaľky vystrelil len raz, ale trafil sa. Cez všetok ten dym nevidel presne, čo zasiahol, ale golfová loptička sa odrazila s dostatočnou silou, aby ešte pár metrov letela naspäť.

Na nasledovné terče Matt strieľal z blízkosti približne pol metra:

Tekvica a melón – dva z najslabších cieľov, takže nebolo žiadnym prekvapením, že po schytaní golfových loptičiek neostali celé. Tekvica bola prestrelená skrz-naskrz a aj v stoličke, na ktorej bola položená, ostala diera. Melón sa rozletel na malé kúsky.

https://www.youtube.com/watch?v=knulbCi88cY

Kokos – exotický plod, ktorému Matt dal aj šiltovku, tiež neprešiel testom. Aj toto je jedna z metód, akou sa dá rozbiť kokosový orech.

Betónová tehla – ani tá nevydržala náraz a rozpadla sa na kusy.

Matt na konci videa naznačil, že by rád urobil ešte jedno podobné. Tentokrát na tému kanón vs. moderné ľudské brnenie. Dokázal by kanón zdolať aj nepriestrelnú vestu?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články