Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žabí ľudia z Lovelandu – očité svedectvá o ich existencii?

Zabiludiatitulna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Príbeh žabích ľudí z Lovelandu sa začal na ceste, ktorá sa tiahne pozdĺž rieky Miami River v Clermont County, na okraji malého mestečka Loveland amerického štátu Ohio. Nemenovaný podnikateľ tvrdí, že v máji roku 1955 približne o pol štvrtej ráno videl tri postavy pripomínajúce jašterov, pohybujúce sa na dvoch nohách, ktoré sa zoskupili pri okraji cesty. Podnikateľ zastavil auto pri krajnici a zvláštne bytosti sledoval zhruba tri minúty. Podľa jeho opisu boli postavy vysoké 1 – 1,2 metra, ich pokožka pripomínala žabiu a na rukách mali medzi prstami blany.

Https://pixnio.com/fauna animals/reptiles and amphibians/frog pictures/nature frog amphibian wildlife eye animal ground green
Foto: www.imgur.com

Najcharakteristickejšou črtou týchto bytostí bola pravdepodobne ich hlava, ktorá zreteľne pripomínala žabiu. Podľa opisu spomínaného podnikateľa mali na mieste, kde by očakával vlasy, hlboké vrásky a záhyby. Ako tak podnikateľ sledoval troch „žabích mužov“, jeden z nich zrazu zodvihol nad hlavu ruku, v ktorej držal niečo, čo pripomínalo čarovnú palicu. Muž taktiež tvrdil, že z nej chrlili iskry. Po tejto scéne sa podnikateľ začal báť o svoj život a z miesta ušiel.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:La_Grenouillard_(The_Frog_Man)_MET_DP704408.jpg
Foto: www.imgur.com

Ďalšie zo stretnutí s lovelandskými žabími ľuďmi sa odohral približne o jednej hodine v noci, 3. marca 1972. Policajný strážnik, ktorý sa rozhodol zostať v anonymite, cestoval po ceste Riverside Road smerom do Lovelandu. Strážnik tvrdil, že jazdil pomaly, pretože cesty boli zamrznuté. Vtom zbadal na krajnici niečo, čo vyzeralo ako pes. Onedlho však bytosť vybehla na cestu rovno pred auto, kvôli čomu musel policajt dupnúť na brzdy. Svetlá jeho auta zasvietili na bytosť, ktorou však nebol pes, ale čudná postava pripomínajúca žabu.

Https://pxhere.com/en/photo/965941
Foto: www.imgur.com

Postava sa zrazu postavila na dve a opätovala pohľad strážnikovi, jeho oči vraj žiarivo svietili. Následne sa bytosť rozbehla preč, preliezla cez zvodidlá, zbehla dole násypom a nakoniec zmizla v rieke Ohio River. Aj tento muž postavu opísal ako 1 – 1,2 metra vysokú a s čudnou pokožkou. Podľa výšky a stavby tela odhadoval jeho váhu na 20 – 35 kíl. Bytosť mu pripomínala žabu či jaštera. Neskôr v ten istý deň sa na miesto vrátil druhý policajt, ktorý tam nenašiel žiadne stopy. Poznamenal však, že na zvodidlách, cez ktoré postava údajne preliezla, boli nájdené zreteľné škrabance.

Https://www.flickr.com/photos/webhostingreview/3090392251
Foto: www.imgur.com

Iný policajt, Mark Mathews, prišiel o 2 týždne neskôr s vlastným svedectvom. Aj on zbadal pri ceste niečo, čo pripomínalo zranené zviera. Vystúpil z auta, aby zvieraťu pomohol alebo ho aspoň premiestnil preč zo zľadovatenej cesty, keď zrazu sa zo zraneného zvieraťa vykľula čudesná bytosť. Vyskočila dopredu do skrčenej polohy. Vystrašený desivou bytosťou Mark vytiahol zbraň a postavu postrelil. Tá sa však prehupla cez zvodidlá a utiekla. Aj Markov popis záhadnej bytosti sa zhodoval s predošlými.

Aj napriek očitým svedectvám policajných strážnikov, ktorí by mali byť tými najdôveryhodnejšími svedkami, dodnes neexistujú žiadne hmatateľné dôkazy o existencii žabích ľudí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 30. marca 2018Zdroj www.unknownexplorers.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: