Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada vrážd pri jazere Bodom

bodom
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.reddit.com
reklama:
reklama:

Bodomské jazero leží neďaleko Helsínk a je neslávne známe masovou vraždou, ku ktorej došlo začiatkom júna v roku 1960. Prečo prišli o život traja mladí ľudia je dodnes záhadou…

Skoro ráno bola skupinka štyroch tínedžerov – dvoch 18-ročných chlapcov a dvoch 15-ročných dievčat – brutálne napadnutá nožom a palicou, zatiaľ čo spala v stane pri jazere Bodom. Útok prežil iba jeden z nich, Nils Gustafsson, ktorý síce utrpel množstvo zranení, ale prežil. No napriek tomu, že prežil, polícia nemala žiadne stopy, ktoré by jej pomohli vypátrať útočníka.

O 12 rokov neskôr, tiež začiatkom júna, sa našiel samovrah, ktorý sa v liste na rozlúčku k spáchaniu vrážd priznal. V čase vraždy pracoval pri jazere a údajne mal obetiam predať limonádu. Vyšetrovanie však dokázalo, že samovrah tínedžerov nezabil. Na čas vraždy mal totiž alibi – spal doma so svojou manželkou, ktorá to potvrdila.

https://www.reddit.com/r/UnresolvedMysteries/comments/2oi0va/the_unsolved_lake_bodom_killings_three_camping/
www.reddit.comFoto: www.reddit.com

Ďalšia stopa sa objavila v roku 2003, keď profesor Jorma Palo vyšiel na verejnosť so správou o mužovi, ktorého krátko po tom, ako došlo k vraždám, ošetril v miestnej nemocnici. Mužovi menom Hans Assmaann v nemocnici ošetrili podozrivé zranenia. Assmaann sa mal k vraždám priznať fínskemu novinárovi v roku 1997. Zistilo sa, že Assmaann mal byť naviazaný na KGB, a tak sa jeho priznanie podľa profesora Pala nedostatočne vyšetrilo.

Najväčší zvrat vnieslo do prípadu zatknutie Nilsa Gustafssona v roku 2004, ktorý ako jediný prežil. Bolo to 44 rokov po vražde a Gustafsson mal v tom čase 62 rokov. Podľa oficiálneho stanoviska malo k vraždám dôjsť po tom, čo Gustafsson dostal záchvat žiarlivosti kvôli svojej novej priateľke. Dievča mal dobodať ako prvé obzvlášť krutým spôsobom a dvoch ďalších tínedžerov zabil menej drastickým spôsobom. Rozbor krvi však ukázal, že Gustafsson nevraždil, a tak bol v roku 2005 oslobodený. Gustafsson dostal od fínskej vlády dokonca vysoké finančné odškodné za psychickú ujmu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 25. augusta 2015Zdroj listverse.com Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: