Zamestnanci útulku boli šokovaní. Takto zanedbané zviera ešte nevideli. Čo to vlastne je?

Zdieľať
Cat.jpg

Zamestnanci zvieracieho útulku z Nevady sú už zvyknutí, že im ľudia nosia opustené zvieratá aj mimo pracovných hodín. Inak tomu nebolo ani tentokrát. Až sa nestačili diviť. 

V jedno ráno po príchode do útulku našli zamestnanci nosič zvierat s obrovskou guľou neidentifikovateľných chumáčov vo vnútri. „Všetko, čo sme videli, bola iba veľká kopa chumáčov,“ povedala zamestnankyňa Liz.

Cat1.jpg

Čo môže byť toto nešťastné stvorenie? Prvý odhad pracovníkov útulku bolo, že to musí byť pes, keďže psy dostávajú vo všeobecnosti menej starostlivosti ako mačky. Nastal čas otvoriť nosič a zistiť to. Nakoniec sa ukázalo, že je to mačka. „Ach, môj bože, je to mačka! V takýchto podmienkach som nikdy nevidela mačku“, pokračovala Liz.

Cat2.jpg
Cat3.jpg

Bolo to naozaj zlé. Mačka bola väzňom vlastnej kožušiny, sotva sa mohla pohybovať pod zamotanými vrstvami. Mala nadváhu z dôvodu nedostatku cvičenia a ten, kto ju vlastnil, jej pravdepodobne nosil jedlo a vodu priamo pod nos.

Cat4.jpg

„Hneď sme ju odniesli k veterinárovi. Ten mačku prehliadol a odstránil to veľké množstvo „kožušiny“, kvôli ktorej jej dali meno Bob Marley. Akonáhle boli vlasy preč, mačka sa opäť cítila lepšie a bolo na nej vidno, že by rada niečo vyviedla“.

Cat5.jpg

Teraz má však milujúci domov, ktorý jej môže pomôcť zotaviť sa z rokov zanedbania, ako aj zbaviť všetkých tých nadbytočných kilogramov. Len pár dní mačičke stačilo na to, aby si v novej rodinke zvykla. Muž, ktorý mačku v takom hroznom stave priniesol, bol zachytený na kamere, preto sa ho úrady pokúšajú vypátrať.

Cat6.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom