Veci, ktoré by vám rada vaša mačka povedala, keby vedela hovoriť

Zdieľať
Macka pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Prajete si, aby ste mali tajný návod na dekódovanie správania svojej mačky? Tu je zopár vecí, ktoré vaša mačka chce, aby ste pochopili.

Prestaň ma fotiť, nie som Kardashianka

Macka pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Tiež si radi fotíte svoju mačku a používate pri tom rôzne triky, ako je mávanie jej hračkou alebo nejakou dobrotou pred nosom? Neznáša to. Hneď po dobrej fotke sa totiž s ňou hrať prestanete.

Ruky preč od môjho bruška

Macka pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Väčšina ľudí predpokladá, že keď si mačka ľahne na chrbát a ukáže hladkajúcemu svoje bruško, znamená to, že je priateľská a môže ju tam pohladiť. Nemusí to tak vždy byť, niekedy ide o obranný krok, ktorým mačka potenciálnym nepriateľom ukazuje, že všetky končatiny aj s pazúrikmi sú pripravené prejsť do útoku.

Som mačka, nechaj ma škrabať

Macka pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Aj vy si určite striháte nechty, aby ste ich nemali pridlhé. Robí to aj vaša mačka. Škrabaním si obrusuje pazúriky a tiež si tým označuje svoje územie.

Som naozaj schopná sa poumývať sama

Macka pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mačky sa dokážu o seba postarať po všetkých stránkach. Nemajú rady kúpanie aj z toho dôvodu, že ich srsť schne príliš dlho a je to tým pádom pre ne nepohodlné.

Neboj sa, keď ti prinesiem mŕtve zvieratko

Macka pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Je viacero dôvodov, prečo mačky nosia majiteľom svoju korisť. Vracajú láskavosť za to, že ich denne kŕmite, chytili toho viac, ako dokážu zjesť, dávajú vám svoj úlovok, aby ste im ho odložili na neskôr.

My mačky nemáme problém so svojou nahotou

Macka pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ľudia majú tendenciu obliekať svojich domácich miláčikov. Robíte to aj vy? Vaša mačka to neznáša. Cíti sa obmedzovaná.

Neviňte moju srsť za svoju alergiu

Macka pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Prečo je toľko ľudí alergických na mačky? Nie sú žiadne mačky, ktoré by mali alergie na ľudí. Zo svojej alergie vinia mnohí mačaciu srsť, pravdou však je, že je za ňu zodpovedný superpriľnavý proteín Fel d 1. Produkujú ho všetky mačky, avšak niektoré menej ako iné.

Vstávame skoro, zmier sa s tým

Macka pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mačky vstávajú skoro ráno – ide o súčasťou ich loveckého inštinktu. Keď už vonku cvrlikajú vtáčiky a veveričky behajú po stromoch, vaša mačka je tiež hore.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom