Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zatváranie ekonomiky nebude potrebné, oznámil Heger

1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Kancelária Národnej rady SR
reklama:
reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

BRATISLAVA 16. marca (SITA) – Zatváranie ekonomiky nebude potrebné. Po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR to oznámil minister financií a zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger. Pandemická situácia sa totiž stabilizovala a mierne sa zlepšuje. Heger však upozornil, že ešte stále nie je čas na masívne uvoľňovanie opatrení. Zároveň informoval, že pandemická komisia považuje za nevyhnutné predĺžiť núdzový stav o ďalších 40 dní. Ak by sa totiž nepredĺžil, zrútil by sa systém pandemickej ochrany.

Ako informoval štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura, mobilita obyvateľstva ostáva na rovnakej úrovni. Všetky pravidelne sledované ukazovatele majú klesajúci trend, reprodukčné číslo zostáva na približne rovnakej úrovni. Záchranná zdravotná služba hlási nižšie počty výjazdov k pacientom s COVIDom, čo by sa malo premietnuť do nižšieho zaťaženia nemocníc. „V nemocniciach je stále menej nakazeného personálu, čo pozitívne vplýva na poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ uviedol Stachura. Hlavným problémom je však nedostatok lôžok pre kritických pacientov, ktorí vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu. Úmrtia sú naďalej pomerne vysoké, v priemere v nemocniciach zomiera 70 až 90 ľudí denne.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 16. marca 2021
reklama:
reklama:
reklama: