Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zdravá údržba domu je základ zdravého bývania

Happy woman cleaning home with vacuum cleaner
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Depositphotos

BRATISLAVA 21. októbra (Najky.sk) – Nielen v období, keď útočia vírusy je dôkladná starostlivosť o čistotu v domácnosti dôležitá. Miesto, kde žijete vy a vaši najbližší by malo byť pre vás tým najbezpečnejším útočiskom.

Vytvoriť pre seba a svoju rodinu čisté a zdravé útočisko, kde sa vy cítite dobre a vaše deti môžu vyrastať v zdravom prostredí je jedna z najdôležitejších vecí pri budovaní svojho domova.

Správny výber vysávača

Medzi základné činnosti pre udržiavanie čistoty v domácnosti určite patrí určite pravidelné vysávanie. Vysávač má doma každý z nás, avšak v súčasnosti existujú rôzne druhy vysávačov s rôznymi lepšími a nadštandardnými funkciami, avšak na základné a pravidelné upratovanie vám stačí klasický vysávač, ktorý nebude zbytočne ležať v kúte.

A aký vysávač je ten najlepší? Pri jeho výbere by ste mali zvážiť, na aký typ podlahy ho budete používať, akú veľkú plochu budete pravidelne čistiť, s čím súvisí aj veľkosť nádobky, či potrebujete aj turbokefu, či využívate reguláciu sania, akú potrebu filtrácie očakávate a aký silný výkon potrebujete napr. pri odstraňovaní nečistôt z komplikovanejších povrchov, ako sú hrubé či chlpaté koberce.

Dôležitá pre vás môže byť tiež veľkosť a hmotnosť vysávača, jeho dosah, dĺžka hadice či ramena, dostupnosť na ťažko dostupné miesta pod nábytkom a pod.

Aby ste výber správneho vysávača nepodcenili, rozhodne nevyberajte a nenakupujte naslepo ani na prvé pozretie. Prečítať a prezrieť si kvalitnú a komplexnú recenziu pri výbere aj keď len klasického vysávača vám určite pomôže nájsť čo najkvalitnejší a najideálnejší produkt pre vaše konkrétny pri čo najlepšej cene.

Kvalitné čistiace prostriedky

Veľmi dôležitý je aj správny výber čistiacich prostriedkov. Mali by ste mať doma čistiace prostriedky pre rôzne použitie, či už do kuchyne, kúpeľne, na rozličné povrchy, na podlahy, na pranie a v súčasnosti určite aj na dezinfekciu. Výber je, samozrejme, na vás.

Malo by ísť o kvalitné a dostatočne koncentrované prostriedky ideálne bez nebezpečných a škodlivých chemikálií, ktoré by vám mohli iným spôsobom škodiť. Preto čítajte zloženie, odporúčania a stále aj recenzie, ktoré vám môžu pomôcť vybrať správne.

Woman doing housekeeping
Foto: Depositphotos

Navštíviť drogériu alebo rôzne veľkoobchody, kde máte k dispozícii široký sortiment, je zrejme najjednoduchšia voľba. Vyberajte však kvalitne, účinné a podľa možnosti aj čo najšetrnejšie chemikálie.

Zaujímavým tipom sú aj kvalitné nemecké pracie prostriedky v ponuke Lidl.sk. Ich výhodou je lepšia a vyššia koncentrácia účinných čistiacich látok v menšom balení a teda aj vyššia účinnosť za nižšiu cenu. V Lidli môžete nakúpiť mimoriadne výhodne aj vďaka ponuke rozličných zľavových kupónov. Získať môžete zlacnené výhodné produkty či dopravu zadarmo.

Bezpečnosť tých najmenších

Keď už sa postaráte o celú domácnosť, určite je pre vás mimoriadne dôležité aj pohodlie a bezpečie vašej rodiny a najmä tých najmenších. K zdraviu prispieva aj kvalitný spánok a najmä pri vývoji dieťaťa je mimoriadne dôležitý.

Aby vaše bábätko oddychovalo a vyrastalo v čo najlepších podmienkach, mali by ste zvoliť správne materiály a produkty ako matrace, zavinovačky, spacie hniezda, posteľnú bielizeň, prípadne mäkké a bezpečné mantinely do postieľky, čo nájdete v ponuke detského eshopu bebee.sk. Okrem toho však bábätko pre spánok potrebuje aj vhodné a pohodlné oblečenie.

Newborn baby boy in hospital cot
Foto: Depositphotos

Malé deti by mali mať určite príležitosť spať aj počas dňa, no napriek domu by ste im mali dostatočne odlíšiť dni a noci, aby si začali budovať správny a zdravý biorytmus. Následné dodržiavanie pravidelných spánkových cyklov dieťaťa už od útleho veku prispeje aj k jeho kvalitným spánkovým návykom v budúcnosti.

Predovšetkým to však výrazne pomôže jeho správnemu vývoju. Dieťa by malo mať v postieľke, samozrejme, kvalitný matrac, na ktorom dokáže naozaj dobre relaxovať. Počas spánku by nemalo byť drobcovi chladno a ani teplo, takže primerané oblečenie hrá taktiež svoju rolu.

Informačný servis

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Informačný servisDátum 21. októbra 2020
K téme ,