Žena videla na fotkách svojho bábätka niečo nezvyčajné. Vďaka tomu mu zachránila život

Zdieľať
Babo.jpg

Niekedy nie je na škodu robiť si fotky detí. Nielen, čo sa týka spomienok na detstvo. Teraz zachránili život malému bábätku. 

Deti veľmi rýchlo rastú a je normálne, že chceme mať ich detstvo zachytené aj na fotografiách. A teraz sa ukázalo, že okrem týchto milých spomienok, dokážu fotky aj zachrániť život.

Je to aj prípad malého chlapčeka Rydera. Tento príbeh o záchrane života je doslova ako z filmu. Jeho matka si všimla bielu žiaru v jeho ľavom oku na väčšine fotografií. Potom, čo sa to stalo aj pri použití rôznych iných kamier a fotoaparátov, vzala 4-mesačné dieťa k lekárovi, aby sa naň pozrel.

Matka.jpg

A spravila to najlepšie, čo mohla, pretože biela žiara prinútila lekára, aby spravil dieťaťu ďalšie testy. Keď to urobil, zistil, že Ryder mal vzácnu chorobu – rakovinu retinoblastóm. Je to zriedkavý nádor oka v detskom veku, ktorý vyrastá zo sietnice. Vzhľadom k tomu, že bol zistený pomerne skoro, má 99-percentnú šancu na prežitie. Ryder teraz prechádza chemoterapiou a všetci mu držia palce. Tomu sa povie záchrana ľudského života.

Neuveriteľný príbeh!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom