Zločinecká skupina predávala ženy na sex! Väčšina obetí boli Ukrajinky

Zdieľať
Najky titulka 1 3.jpg
Foto: Canva

Skupina lákala ženy falošnými pracovnými ponukami a následne ich nútila poskytovať sexuálne služby v nočnom klube v Almerii.

Španielska polícia zatkla zločineckú skupinu zapletenú do predaja žien na sexuálne vykorisťovanie. Ako referuje oficiálny web Europolu, väčšinu obetí tvorili Ukrajinky. Zatknuté osoby nezákonne získavali obrovské príjmy z takýchto „činností“ vykorisťovaných žien.

Skupinu tvorili občan Španielska a po dvaja občania Ruska a Ukrajiny. V súčasnosti je podľa Europolu známych 14 obetí. Zadržaní naverbovali obete cez internet, kde sa predstavovali ako manažéri pracovných agentúr. Ponúkali im prácu hostesiek a upratovačiek, ale aj dobré platy, vybavenie potrebných dokumentov a pracovného povolenia.

Podozriví však svoje sľuby nesplnili. Ženy potom využili na poskytovanie sexuálnych služieb v nočnom klube v Almeríi, meste na juhu Španielska. Značný počet obetí sú Ukrajinky, ako aj ženy z Bieloruska.

„Obete boli ubytované v troch domoch poskytnutých tou istou osobou, ktorá spravovala nočný klub. Izoláciou obetí od zvyšku spoločnosti sa obchodníci pokúšali minimalizovať riziká odhalenia políciou alebo úteku žien, vďaka čomu obmedzili, kontrolovali a plne využívali obete,“ uvádza sa vo vyhlásení Europolu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom