Zvieratá ako umelci? Je to možné? Veď posúďte sami

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 06 05 oa10.18.14.jpg

Čo robia zvieratá? Jedia, pijú, leňošia. A niekedy robia umenie. Možno vás prekvapí, koľko zvierat zvládlo umelecké zručnosti, od maľby až po fotografiu. V tomto článku vám predstavíme 5 talentovaných zvieracích umelcov.

#1

Galéria umeleckých diel predáva umelecké diela maľované vyškolenými slonmi – umelcami, ktorí žijú v Thajsku. Mnoho slonov z nich sú zachránené alebo osirelé. Slony dostali upravené kefy, aby mohli maľovať. Vďaka svojím svalom slony dokážu nakresliť detailné obrázky stromov, listov a kvetov, ako aj farebné abstrakty.

Sni mka obrazovky 2018 06 05 oa10.17.28.jpg

#2

Mshindi bol čierny nosorožec v zoologickej záhrade v Denvere, ktorý bol v septembri 2015 usmrtený, pretože trpel zhoršujúcimi sa problémami a komplikáciami staroby. Zatiaľ čo bol nažive, bol plodným umelcom, ktorý používal ústa na to, aby držal kefu a vytvoril abstraktné obrazy.

Sni mka obrazovky 2018 06 05 oa10.18.14.jpg

#3

Tento čierny labrador sa mal stať pomocným psom. Pri tom ako mal dokončiť poslednú časť komplexného tréningu, aby sa kvalifikoval na túto úlohu, sa zistilo, že má ťažkosti so strachom z niektorých úloh a nedokázal ich absolvovať. Preto sa dostal k umelkyni Yvonne Daggerovej, ktorá v ňom objavila jeho umeleckú stránku.

#4

Experiment od spoločnosti Nikon umožnil psovi, Grizzlerovi, stať sa fotografom. Fotoaparát bol pripevnený na Grizzlerovu hruď a mal senzor, ktorý monitoroval srdcovú frekvenciu psa. Keď bol Grizzler nadšený niečím, čo videl, jeho srdcová frekvencia sa zvýšila. Kedykoľvek bola Grizzlerova srdcová frekvencia vyššia ako 119 úderov za minútu, spustila spúšť a fotografovala.

#5

A na svete existuje aj tuleň, ktorého jeho cvičiteľka priviedla k umeniu. Jeho diela sa dokonca predávajú a výťažok pomáha chodu Morského sveta, v ktorom žije aj sám umelec. :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom