Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 najpodivnejších plemien mačiek

Macky youtubea.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Internet mačky miluje. Každý už videl aspoň jedno vtipné video, v ktorom hrala hlavnú úlohu nejaká mačka. Tradičné plemená sú všetkým známe. Veď kto by nepoznal klasickú domácu či perzskú mačku. Týchto 10 podivných plemien vám však bude pripadať ako z inej planéty.

Škótska klapouchá mačka

Skotska klapoucha macka youtube.jpg
www.youtube.com

Oči podobné sove, divné uši a hrdzavý chrbát. Niektoré mačky z tohto plemena majú uši sklopené dopredu. Ide o veľmi odolné plemeno, ktoré sa dokáže prispôsobiť každej situácii.

Donský Sphynx

Donskoy youtube.jpg
www.youtube.com

Bezsrstá a veľmi škaredá mačka. Jej tvár vyzerá, akoby išlo o mimozemšťana z inej planéty. Prvýkrát bolo toto ruské plemeno objavené Elenou Kovalevou v roku 1987.

Ukrajinský Levkoy

Levkoy youtube.jpg
www.youtube.com

Toto plemeno má pozoruhodný vzhľad. Jeho ohromné oči a bezsrsté telo sú trochu strašidelné. Plemeno Ukrajinský Levkoy dobre vychádza s ľuďmi a dokáže byť láskyplné.

Pixiebob

Pixiebob youtube.jpg
www.youtube.com

Podobá sa na divokú mačku, ale ide o krotké plemeno. Je rozpoznateľné vďaka krátkemu chvostu. Sú to svalnaté a chlpaté mačky, ktoré sa držia v blízkosti svojho majiteľa.

Peterbald

Peterbald youtube.jpg
www.youtube.com

Bezsrstá mačka s malou hlavou a obrovskými ušami bola objavená v roku 1988. Ide o ruské plemeno, ktoré môže mať aj ochlpenie. Bezsrstosť sa však považuje za dominantný gén. Tieto mačky sú inteligentné a rady sa zdržiavajú v blízkosti svojich majiteľov.

Cornish Rex

Cornish rex youtube.jpg
www.youtube.com

Toto plemeno má veľké uši, krátku vlnitú srsť a elegantný vzhľad. Je to veľmi aktívne plemeno, ktoré chce byť súčasťou rodinného života.

Munchkin

Munchkin youtube.jpg
www.youtube.com

Vyzerá ako bežná mačka, až na jej krátke nohy. Je to láskyplné, inteligentné a prispôsobivé plemeno.

Sphynx

Sphynx youtube.jpg
www.youtube.com

Ide o jedno z najznámejších bizarných plemien mačiek. Je veľmi spoločenské.

Devon Rex

Devon rex youtube.jpg
www.youtube.com

S veľkými ušami a zreteľne dlhým krkom ide o netradičné plemeno mačiek. Objavené bolo v Devone v roku 1956. Uznané ako plemeno bolo až v roku 1979.

Khao Manee

Khao manee youtube.jpg
www.youtube.com

Biele plemeno mačiek pochádza z Thajska. Jedinečné je farbou svojich očí – jedno má modré a druhé je zelenomedené. Tieto mačky milujú ľudí a sú oddané svojim majiteľom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 10. apríla 2018Zdroj list25.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: