10 najpodivnejších plemien mačiek

Zdieľať
Macky youtubea.jpg

Internet mačky miluje. Každý už videl aspoň jedno vtipné video, v ktorom hrala hlavnú úlohu nejaká mačka. Tradičné plemená sú všetkým známe. Veď kto by nepoznal klasickú domácu či perzskú mačku. Týchto 10 podivných plemien vám však bude pripadať ako z inej planéty.

Škótska klapouchá mačka

Skotska klapoucha macka youtube.jpg

Oči podobné sove, divné uši a hrdzavý chrbát. Niektoré mačky z tohto plemena majú uši sklopené dopredu. Ide o veľmi odolné plemeno, ktoré sa dokáže prispôsobiť každej situácii.

Donský Sphynx

Donskoy youtube.jpg

Bezsrstá a veľmi škaredá mačka. Jej tvár vyzerá, akoby išlo o mimozemšťana z inej planéty. Prvýkrát bolo toto ruské plemeno objavené Elenou Kovalevou v roku 1987.

Ukrajinský Levkoy

Levkoy youtube.jpg

Toto plemeno má pozoruhodný vzhľad. Jeho ohromné oči a bezsrsté telo sú trochu strašidelné. Plemeno Ukrajinský Levkoy dobre vychádza s ľuďmi a dokáže byť láskyplné.

Pixiebob

Pixiebob youtube.jpg

Podobá sa na divokú mačku, ale ide o krotké plemeno. Je rozpoznateľné vďaka krátkemu chvostu. Sú to svalnaté a chlpaté mačky, ktoré sa držia v blízkosti svojho majiteľa.

Peterbald

Peterbald youtube.jpg

Bezsrstá mačka s malou hlavou a obrovskými ušami bola objavená v roku 1988. Ide o ruské plemeno, ktoré môže mať aj ochlpenie. Bezsrstosť sa však považuje za dominantný gén. Tieto mačky sú inteligentné a rady sa zdržiavajú v blízkosti svojich majiteľov.

Cornish Rex

Cornish rex youtube.jpg

Toto plemeno má veľké uši, krátku vlnitú srsť a elegantný vzhľad. Je to veľmi aktívne plemeno, ktoré chce byť súčasťou rodinného života.

Munchkin

Munchkin youtube.jpg

Vyzerá ako bežná mačka, až na jej krátke nohy. Je to láskyplné, inteligentné a prispôsobivé plemeno.

Sphynx

Sphynx youtube.jpg

Ide o jedno z najznámejších bizarných plemien mačiek. Je veľmi spoločenské.

Devon Rex

Devon rex youtube.jpg

S veľkými ušami a zreteľne dlhým krkom ide o netradičné plemeno mačiek. Objavené bolo v Devone v roku 1956. Uznané ako plemeno bolo až v roku 1979.

Khao Manee

Khao manee youtube.jpg

Biele plemeno mačiek pochádza z Thajska. Jedinečné je farbou svojich očí – jedno má modré a druhé je zelenomedené. Tieto mačky milujú ľudí a sú oddané svojim majiteľom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom