Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

13 teórií fanúšikov čarodejného sveta Harryho Pottera, ktoré vás poriadne prekvapia

Daniel Radcliffe
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Fanúšikovia Harryho Pottera veľmi dobre vedia, že v čarodejnom svete neexistujú žiadne náhody a autorka čarodejníckej ságy mala všetko detailne premyslené. A keďže v knihách nebolo vypovedané úplne všetko, autorka dala fanúšikom priestor na konšpirovanie dohadov. Tu máme 13 zaujímavých teórií.

1. Proroctvo profesorky Trelawneyovej

Proroctvo hovorilo „každý z nich musí zomrieť rukou toho druhého, ani jeden z nich nemôže žiť, ak bude žiť ten druhý“. Väčšina z nás to pochopila tak, že Harry musí zabiť Voldemorta alebo Voldemort Harryho, no jeden užívateľ siete Imgur to vidí celkom inak. Tvrdí, že keďže jediný spôsob, akým môžu obaja zomrieť ten, že jeden zabije druhého. To znamená, že keďže Harry zabil Voldemorta, mal by sa stať nesmrteľným. Takže nikdy neuvidí svojich rodičov, Siriusa ani Dumbledora…

2. Ďalšie proroctvo, ktoré dokazuje, že Trelawneyová nebola celkom zbytočná

V tretej časti knihy, teda Harry Potter a väzeň z Azkabanu, sa profesorka Trelawneyová snaží uhádnuť, kedy sa Harry narodil. Povie mu, že sa narodil uprostred zimy. Harry sa však narodil v júli, no niektorí fanúšikovia to vidia inak – Voldemort, ktorého duša bola súčasťou Harryho duše, sa narodil 31. decembra. Teda uprostred zimy. No, a teraz buďte múdri!

3. Prečo sa Dursleyovci správali k Harrymu tak nepekne?

O tom, že Dursleyovci nemali Harryho v láske, asi viete. No prečo to tak bolo? Užívateľ Tumblr-u to vysvetľuje takto. Keďže Voldemort urobil z Harryho nechtiac horcrux a ako vieme, byť v blízkosti horcruxu robí z ľudí nepríjemné bytosti, je možné, že Dursleyovci boli počas desaťročného spolužitia s Harrym ovplyvnení tým, že je horcrux.

SITA/AP
SITA/AP

4. Ako je možné, že kentaury v Zakázanom lese vedeli o osude Harryho Pottera už dávno?

Jeden fanúšik Harryho Pottera upozorňuje na dôležitosť rozhovoru medzi Harrym a kentaurom Firenzem v prvej časti ságy. Firenze musí čeliť kritike ostatných kentaurov za to, že vraj Harrymu prezradil priveľa. Teória hovorí, že kentaury vedeli dopredu, že Harry a Voldemort budú proti sebe bojovať na život a na smrť v lese. Ich filozofia však hovorí, že s tým, čo je dané, nemôžu nič urobiť.

5. Teória o troch bratoch

Teória o troch bratoch Peverellovcoch je celkom akceptovaná. Hovorí o tom, že Voldemort je najstarší brat, ktorý sa stal posadnutý smrťou, Snape je prostredný brat, ktorý strávil život tým, že lipol na stratenej láske, Harry je najmladší brat, ktorý privítal smrť ako starého priateľa. Dumbledore má predstavovať smrť. A práve Dumbledore je ten, kto ho čaká na druhom svete a privíta ho ako starého priateľa.

SITA/AP
SITA/AP

6. Odkiaľ je muklovské slovo „abrakadabra“

Aj vy ste si všimli podobnosť slov „abrakadabra“ a „Avada Kedavra“? Používateľ Redditu prišiel s teóriou, že toto zaklínadlo bolo pôvodne určené na zabíjanie vírusov a baktérií. A to aj celkom dáva zmysel, pretože ľudia v minulosti používali zaklínadlo „abracadabra“, pretože si mysleli, že vylieči mor.

7. Podivná návšteva v nemocnici u Svätého Munga

Keď bol Harry navštíviť pána Weasleyho v nemocnici, názvy oddelení zneli:

• Creature-Induced Injuries (Zranenia spôsobené tvormi)
• Dangerous (Nebezpečné)
• Dai Llewellyn Ward (Oddelenie Daia Llewellyna)
• Serious Bites (Vážne pohryznutia)

Keď vezmete prvé slová z každého názvu, vznikne Creature Dangerous Dai Serious, čo by mohlo byť interpretované ako Kreacher Dangerous Die Sirius (teda, Kreacher nebezpečný zomri Sirius).

SITA/AP
SITA/AP

8. Prečo dostal Neville v prvej časti na konci 10 bodov pre svoju fakultu?

Počas koncoročnej hostiny v prvej časti Harryho Pottera dostal Neville 10 bodov od Dumbledora za „veľký prejav odvahy, keď sa dokázal postaviť svojim nepriateľom, ale ešte väčší prejav odvahy, ktorým bolo to, že sa postavil svojim priateľom“. Dumbledore vraj vie veľmi dobre, aké to je, postaviť sa svojmu priateľovi, keďže aj on musel bojovať so svojim priateľom Grindelwaldom.

9. Vo štvrtej časti si ešte v úvode Harry s Ronom vymyslia proroctvá, aby nemuseli robiť domácu úlohu. V závere knihy sa tieto proroctvá vyplnia.

Vo vymyslených proroctvách predpovedali, že Harry bude vystavený nebezpečenstvu popálenia (to sa stalo počas prvej úlohy), príde o poklad (druhá úloha), bude zradený priateľom (Divooký Moody), a na záver – prehrá v boji.

10. Ako vzniká horcrux?

Na to, aby mohol niekto vytvoriť horcrux, musí zjesť mäso a krv svojej obete. Rowlingová s k tomuto detailne nevyjadrila, no vieme, že časť, v ktorej to popisovala, bola z knihy odstránená. Ak vezmeme do úvahy, že Harry nebol pravý horcrux, mohla by byť táto teória pravdivá.

SITA/AP
SITA/AP

11. Komu patril Krivolab?

Hermionin kocúr Krivolab bol podľa mnohých kocúrom, ktorý pôvodne patril Lily Potterovej. Keď si ho kupovala v Šikmej uličke, predavač jej povedal, že už ho má poriadne dlho. Teóriu podporuje fakt, že Krivolab okamžite spoznal Siriusa a Červochvosta v ich animágovskej podobe.

12. Prečo sa dementori tak zaujímali o Harryho Pottera?

Vraj to mohlo byť preto, lebo Harry bol horcrux a mal v sebe o niečo viac duše ako ostatní ľudia. Lupin síce Harrymu vysvetlil, že je to kvôli všetkým hrôzam, ktoré zažil v minulosti, no aj toto môže byť vysvetlenie.

13. Bol Voldemort zodpovedný za zničenie svojich horcruxov?

Hoci každý zo siedmich horruxov zničil niekto iný a ani jeden z horcruxov nezničil Voldemort, jeden z fanúšikov si myslí, že v skutočnosti bol za zničením práve Voldemort. Päť horcruxov bolo zničených použitím jedu baziliska – a práve Voldemort bol zodpovedný za otvorenie Tajomnej komnaty a vypustenie baziliska. Diadém bol zničený kúzlom, ktoré Crabba naučili Smrťožrúti a posledný horcrux – Harry – bol zničený jeho vlastným smrtiacim kúzlom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 7. decembra 2016Zdroj www.buzzfeed.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: