Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

16 najnezvyčajnejších pláží z celého sveta!

plaze tit
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Keď sa povie slovo pláž, zrejme ti napadne krásny biely piesok, vlny, slnko a nejaký ten chladený nápoj či ovocný koktejl. Na svete sa však nájdu pláže, ktoré sú viac či menej odlišné od tých bežných… Veď sa pozri! :-)

16. Glass Beach v Kalifornii – sklo sa na túto pláž dostalo vďaka obyvateľom, ktorí na pláž niekoľko rokov vyvážali sklenený odpad. Príboj obrúsil zvyšky sklenených fliaš a pohárov a vznikla takáto krása.

amazing-unusual-beaches-5-1
Foto: neznámy zdrojFoto: www.imgur.com

15. Hiden Beach v Mexiku – táto skrytá pláž tu podľa legendy vznila po tom, čo sa tu konali skúšky munície na začiatku 20. storočia. Mexická vláda sa však k niečomu takému nikdy oficiálne nepriznala. Dnes je okolie sopečného ostrova Marieta obľúbeným rajom turistov.

amazing-unusual-beaches-13-1
Foto: dailymail.co.ukFoto: www.imgur.com

14. Pláž na Maledivách – takúto svetelnú šou tu spôsobuje mikroskopický svetielkujúci planktón. Ten svieti vtedy, keď sa počas príboja trie.

amazing-unusual-beaches-3-1
Foto: Will HoFoto: www.imgur.com

13. Pláž v španielskom meste Ribadeo – obrovské oblúky a pilier pôsobia, ako by sme sa nachádzali v katedrále. Skaly sa takto vytvarovali počas toho, ako na ne tisícky rokov pôsobila voda a vietor.

amazing-unusual-beaches-18
Foto: imgur.comFoto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 10. septembra 2014Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: