Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dievčina nafotila ľadovcový fjord v Ilulissate. Tie fotografie sú úžasné!

Krasa.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Maria Sahai je fotografka, ktorá miluje prírodu. A takto nádherne zachytila ľadovcový fjord v Ilulissate. 

„Už roky chodím do Grónska a jedno z mojich obľúbených miest je Ilulissat, známy svojou surrealistickou krajinou, kde sú malebné domy obklopené nespočetnými ľadovcami.“

Fjord1.jpg
www.instagram.com

„Je tam jedna oblasť, ktorú považujem za mimoriadne atraktívnu – ľadovcový fjord v Ilulissate. V letných mesiacoch mám rada prírodu okolo polnoci, posadím sa s horúcou kávou a počúvam otepľovanie ľadovcov, keď idú do oceánu.“

Fjord2.jpg
www.instagram.com

Ľadovcový fjord v Ilulissate sa nachádza 250 km severne od polárneho kruhu a 40 km západne od Grónskeho pevninského ľadovcového príkrovu, blízko mesta Ilulissat. Fjord je 40 km dlhý a 7 km široký.

Fjord3.jpg
www.instagram.com

Nachádza sa tam, kde ľadovec Sermeq Kujalleq tiahne ľad do mora. Sermeq Kujalleq je tiež jedným z najrýchlejšie sa pohybujúcich (40 m denne) a najaktívnejších ľadovcov na svete.

Fjord4.jpg
Foto: www.imgur.com

Kryhy, ktoré sa lámu z ľadovca, sú často také veľké (siahajú až do výšky kilometra), že sú príliš vysoké na to, aby plávali po fjorde a ležali na dne jeho plytších oblastí.

Fjord5.jpg
Foto: www.imgur.com

Ľadovcový fjord v Ilulissate je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Fjord6.jpg
www.instagram.com

Kombinácia obrovského ľadovca a dramatických zvukov rýchlo sa pohybujúceho ľadového prúdu, ktorý sa otepľuje do fjordu plného ľadovcov, prináša dramatický a úžasný prírodný fenomén.

Fjord7.jpg
www.instagram.com
Fjord8.jpg
www.instagram.com
Fjord9.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 17. júla 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: