Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

16 vecí, ktoré ste o Batmanovi možno nevedeli

Batman youtube.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Batman patrí k najslávnejším a najmilovanejším superhrdinom na svete. Nie je síce silný ako Thor a ani nemá superschopnosti ako Superman, ale má neuveriteľnú odvahu a odhodlanie bojovať proti zločinu, aby urobil zo sveta lepšie miesto. Je to jeden z nás. Človek, ktorý trpí a krváca, pozviecha sa a opäť bojuje.

Batmana vytvorili Bob Kane a Bill Finger. Prvýkrát sa ako Bat-Man objavil v roku 1939.

Bob Kane, Batman
SITA/AP

Bill Finger vytvoril hrdinov kostým, Gotham a tiež rôzne postavy z príbehu. Je zodpovedný aj za niektoré povahové rysy Batmana.

Pôvodne sídlil Batman v New Yorku, až neskôr ho tvorcovia premiestnili do Gothamu.

14. new york.jpg
NEW YORKimgur.com

Robin sa mal pôvodne objaviť len v jednom komikse a potom nadobro zmiznúť. Editor Jack Liebowitz bol totiž proti tomu, aby dieťa bojovalo proti gangstrom.

Batman a Robin
SITA/AP

Batcave, Batmanova jaskyňa sa osvedčila ako jedno z najuniverzálnejších, najpokročilejších a najzaujímavejších miest, kde by sa mohol zložiť každý hrdina. Nachádzajú sa v nej všetky Batmanove autá, lietadlá, lode, trofeje, zbrane, kostýmy atď.

Osadu, z ktorej sa stalo mesto Melbourne v Austrálii, založil John Batman. Pôvodne sa Melbourne volalo Batmania a zakladajúci dokument osady sa volal Batmanova zmluva.

Melbourne pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Počas natáčania filmu Batman začína v uliciach Chicaga, narazil do Batmobilu jeden muž. Zrejme bol opitý a povedal, že do auta narazil preto, lebo veril, že Batmanovo vozidlo je invázna mimozemská loď.

Arkham Asylum bolo vytvorené na základe sanatória vo fiktívnom meste Arkham v Massachusetts v príbehoch H. P. Lovecrafta.

Lamborghini, na ktorom jazdí Bruce Wayne vo filmoch Christophera Nolana, je Lamborghini Murciélago. Murciélago znamena v španielčine netopier.

Podľa originálnych nákresov Boba Kanea mal mať Batman oblečený červený kostým a plášť pripomínajúci netopierie krídla.

Batman
SITA/AP

Batmanova identita a kostým vychádzajú z filmu Bat Whisperers z roku 1930, zatiaľ čo jeho alter ego je inšpirované filmom Zorro pomstiteľ z roku 1920. Rozhlasová postava The Shadow bola inšpiráciou pre Batmanov plášť, jeho dvojitú identitu a jeho vyšetrovací talent.

Pri vytváraní Jokera sa autori inšpirovali fotografiou herca Conrada Veidta ako Gwynplainea (Muža so znetvorenou tvárou, ktorý sa neustále uškŕňa) z filmovej adaptácie diela Viktora Huga Muž, ktorý sa smeje z roku 1928.

V britských ozbrojených silách sa slovo batman používa na opis osobného služobníka dôstojníka. Inak povedané, Alfred Pennyworth je v skutočnosti Batman, alebo Batmanov batman, ak chcete.

Bývalý redaktor Comic Journalu zistil, koľko by to stálo, byť Batmanom v skutočnom živote. Potrebovali by ste 300 miliónov na jaskyňu, obleky, počítač a dopravné prostriedky.

Pravidlo „žiadne zabíjanie“ nebolo Batmanovi vždy vlastné. Občas dokonca zabíjal aj úplne hlúpo, ako keď obesil mentálneho pacienta zo svojho Batplanu začiatkom 40. rokov.

Podľa Alfreda je Batmanovým obľúbeným jedlom polievka Mulligatawny.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 22. júla 2018Zdroj list25.com © Najky.sk
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: