3 šialené lekárske experimenty, z ktorých budete mať husiu kožu

Zdieľať
Human skull with bottles on witch table in alchemy laboratory

História zaznamenala mnoho zvláštnych experimentov, ktoré vtedajší lekári či vedci vykonávali a skúšali na ľuďoch. Najhoršími sú experimenty na chudobných ľuďoch, na zvieratách a na deťoch – nemali sa totiž ako brániť. Pred storočím nebol žiaden zákon, ktorý by ich chránil pred šialenými vedátormi, ktorí sa hrali na bohov. Tu sú tri experimenty, z ktorých budete mať husiu kožu.

DETI TUBERKULÓZY

V roku 1908 sa doktori snažili nájsť liek alebo prevenciu proti tuberkulóze. V detskej nemocnici vo Washingtone sa „experti“ rozhodli obetovať pre vedu deti z chudobných rodín. Naočkovali 10 detí bacilmi tuberkulózy a kultúrami Kochovho tuberkulínu bez upovedomenia alebo dokonca súhlasu ich rodičov. Keď sa škandál prejavil, doktori odmietli zverejniť mená detí, ktoré infikovali.

ZASIAHNUTÝ BLESKOM A POCHOVANÝ ZAŽIVA

Priatelia jedného muža sa považovali sa schopných vykonať vlastný lekársky experiment. V roku 1881 bol tento nešťastník trafený bleskom a ostal paralyzovaný. Ako keby to nebolo dosť, jeho priatelia nadobudli presvedčenie, že muž je paralyzovaný, pretože v jeho tele stále ostal elektrická energia z blesku. Domnievali sa, že ak si zem berie energiu z hromozvodu vedeného do zeme, malo by to fungovať aj s človekom. Pochovali paralyzovaného muža zaživa do veľkej diery a zakopali ho až po bradu. Samozrejme, že muž zomrel. Jeho priatelia však vyviazli bez trestu.

ZVIERACIE SEMENNÍKY PRE ĽUDÍ

V denníku New York Tribune bol v roku 1921 publikovaný článok o Japoncoch, ktorí experimentovali so žľazami. Na prvý pohľad nič nebezpečné, ale po prečítaní článku sa čitateľ dozvedel, že japonskí lekári vykonávali experimenty so vštepovaním živočíšnych žliaz do ľudských, aby obnovili ich stratenú vitalitu. Experimentov tohto druhu bolo viac. Už skôr sa lekári pokúšali vštepiť živočíšne žľazy ľuďom, aby sa zabránilo starnutiu a dokonca to malo zvýšiť sexuálny apetít. Objavilo sa aj sérum zo zmesi pohlavných žliaz živočíchov, ktoré sa vstrekovalo mužom s požadovaným výsledkom podobným dnešnej Viagre. Dokonca lekári vštepili starým mužom zvieracie semenníky, kde kvôli udržaniu/navráteniu mladosti spermie smerovali späť do tela namiesto toho, aby sa z tela dostali ejakuláciou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom