Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 veci, ktoré si ostatní na vašej tvári všimnú ako prvé

Tvar usmev pixabay 4.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Hovorí sa, že knihu netreba posudzovať podľa obalu, ľahšie sa to však povie, ako urobí. Niet preto divu, že pevný stisk a istý úsmev sú jedným z osvedčených spôsobov, ako urobiť dobrý prvý dojem.

Podľa psychologičky Leslie Zebrowitzovej z Brandeisovej univerzity najviac záleží na tvare očí či veľkosti nosa. Ľudia vás pri prvom stretnutí budú s najväčšou pravdepodobnosťou hodnotiť na základe štyroch vecí.

Psychologička skúmala, ako vytvárame prvé dojmy na iných ľudí. Analýzou toho, ako mozog človeka reaguje na určité tváre, určila štyri veci, ktoré na ostatných vplývajú najviac – „detskosť“, dôvernosť, emocionálna podobnosť a zdravie.

Tvar usmev pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Detskosť v tvári značí, že má niekto detsky vyzerajúcu tvár, prípadne má veľké oči, krátku bradu, okrúhlu tvár a veľké čelo. Tvár, ktorá vyzerá tak, akoby patrila dieťaťu, je prístupnejšia, ostatní si vytvárajú k jej nositeľovi ochranárske puto.

Čím zdravšie tvár vyzerá, tým viac ostatní jej nositeľa popisujú ako „sympatického, inteligentného a schopného“. Pozitívne výrazy v tvári značia pre ostatných emocionálnu podobnosť. Ak vyzerá vaša tvár dôverne známo, priateľsky, ľudia k vám majú bližšie.

Tvar usmev pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hoci sa všetky tieto faktory nedajú ovládať, môžete zlepšiť svoju emocionálnu podobnosť tým, že použijete jazyk tela, ktorý buduje prirodzenú dôveru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 23. januára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: