Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 rituálov, ktoré ti uľahčia ranné vstávanie!

the-eleventh-hour-758926_640
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Každý z nás to dôverne pozná. Ranné vstávanie a rituály s ním spojené pre mnohých nepatria k najpríjemnejšej časti dňa. To však neznamená, že si to nemôžeme nejakým spôsobom spríjemniť. Ako sa hovorí, všetko sa dá, keď sa chce. Platí to aj v tomto prípade.

Je dokázané, že úspešní ľudia robia väčšinu dôležitých vecí hneď ráno – vybavia si mejly, idú si zacvičiť, stihnú si všetko do detailov naplánovať. Keď to zvládnu oni, prečo by si nemohol aj ty? Nemusíš sa stať ranným vtáčaťom a vstávať s východom Slnka, ale niektoré veci by zvládol zmeniť.

http://pixabay.com/sk/k%C3%A1va-cup-hrn%C4%8Dek-sp%C3%A1lne-r%C3%A1no-n%C3%A1poj-690349/
pixabay.comFoto: pixabay.com

1. Predtým, ako pôjdeš spať, si sprav zoznam troch vecí, ktoré na nasledujúci deň spravíš.

Je to celkom namáhavé, po celom dni sa sústrediť na to, čo ťa čaká v deň nasledujúci, keď jediné čo chceš, je zatvoriť oči a zaspať. Skús to raz a uvidíš, ako ti všetko pôjde od ruky. Zoznam troch najdôležitejších úloh, ktoré by si chcel spraviť ťa posunie o krok vpred a ty sa budeš môcť sústrediť na niečo iné.

2. Ešte pred spaním sa snaž vyčistiť si svoju myseľ

Veľa ľudí robí chybu práve v tom, že pred spaním sa snažia rozmýšľať nad všetkým, čo v daný deň zažili, čo by sa dalo spraviť lepšie a podobne. Na tom by nebolo nič zlé, no myseľ by nemala byť počas spánku zaťažená akoukoľvek myšlienkou. Nie nadarmo sa hovorí, že ráno je múdrejšie večera. Odlož to na ďalší deň – nič ti neujde  :-)

http://pixabay.com/sk/ra%C5%88ajky-kanvica-na-%C4%8Daj-z%C3%A1sobn%C3%ADk-720548/
pixabay.comFoto: pixabay.com

3. Pozri si predpoveď počasia

Pred svojou skriňou s oblečením zrejme stráviš väčšinu času, ktorý máš na ranné prípravy. Keď budeš vedieť, aké bude počasie nasledujúci deň, môžeš sa v pokoji na to pripraviť. Žiadne ranné stresy a  pobehovanie pred šatníkom už nehrozí.

4.Priprav si tašku/kabelku so svojimi must-have vecami

Celý týždeň nosíš určite niekoľko tašiek alebo kabeliek, ktoré poctivo striedaš. Vždy večer si premysli, akú tašku si zoberieš či už do práce alebo do školy a priprav si do nej základné veci, bez ktorých si nevieš predstaviť svoj deň. Telefón, peňaženka, vreckovky, fľaša s vodou, balzam na pery alebo tvoj obľúbený zápisník by nemali chýbať.

http://pixabay.com/sk/kancel%C3%A1ria-stretnutie-336368/
pixabay.comFoto: pixabay.com

5. Relaxuj pri svojej obľúbenej činnosti

Aby si sa čo najlepšie naladil na nasledujúci deň, neexistuje nič lepšie, ako tráviť večer pri svojej obľúbenej aktivite. Čítaj knihu, cvič alebo medituj. Výber je na tebe. Hlavné je, aby si aspoň pol hodinu denne trávil sám so sebou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 24. mája 2015Zdroj mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: