Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 večerníčkov, ktoré sme ako deti milovali! Vol. 2

vecern
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Mal si rád ten čas okolo siedmej hodiny večernej? Už si vedel, že sa to blíži. Čas na spánok a na nové dobrodružstvá v krajinke snov. No, ešte predtým ťa čakala čerešnička v televíznom programe. Televízne noviny! Ak ti napadla táto relácia, ani sa neobťažuj čítať ďalej. Toto je iba pre tých, čo mali radi čerešničky, šťavnaté Večerníčky. Dneska máme na programe zase niekoľko cukrárenských skvostov, ktoré chuťové poháriky tvojej sivej mozgovej kôry potešia farebnou dúhou všakovakých spomienok. Tak sa príjemne usaď a zaspomínaj s nami na časy detskej bezstarostnosti a zábavy.

1. Pásli ovce valasi

Cez brány času nás prenesú dvaja valasi Maťko a Kubko. Agroturistika okom detského diváka zasadená do rýdzo slovenského prostredia v horách na salaši v nejednom z nás rozpálila predstavivosť a otvorila cestu ku kultúrnej pamäti národa Slovenského. Očarujúce príbehy valachov a ich psíka Dunča dokreslené ľudovými prvkami ako fujara, cimbál, širák, bryndza a ľubozvučnou slovenčinou legendárneho Jozefa Krónera nás nenechá nedotknutých. „Pasieš, Kubko, pasieš? Ej veru pasiem, Maťko, pasiem“

2. Pat a Mat

Život je vrtkavá zábavka a nie vždy ide všetko podľa plánu. To nám dokazujú aj príbehy dvoch kamarátov kutilov, ktorí sú zo starej školy a na riešenie svojich problémov si nikdy nevolajú údržbára. Však sú to predsa majstri na slovo vzatí, tak prečo by si to nespravili svojpomocne. Niekedy však aj „teoretický inžinieri“ môžu mať problém vymeniť žiarovku, až je človeku niekedy ľúto, že sa im to nikdy nepodarí podľa predstáv. Pointa však spočíva v tom, že v živote to nikdy netreba vzdať a nakoniec treba byť spokojný s tým ako to dopadlo. Hlavne keď máš po boku ľudí na ktorých ti záleží.Sleduj a uč sa ako sa to robí a možno naberieš nejaký grif na leto.

https://www.youtube.com/watch?v=YS3Mt_5wYLE

3. Slimák Maťo a škriatok Klinček

Keď sme sa už prepracovali k téme kamarátstva, ktorá je aktuálna v každom období života, nemôžeme nespomenúť kamošov Maťa a Klinčeka. Dobrodružstvá týchto dvoch kamarátov sme možno sledovali ešte z detskej postieľky, ale ten kto mal motív týchto dvoch borcov na pyžame bol najväčší pán v hre.

https://www.youtube.com/watch?v=8v1TO_dgyDc

4. Maxipes Fík

Hovorí sa, že priateľstvo medzi človekom a psom je jedno z najúprimnejších. Možno aj preto, že pes vás nikdy nezradí iba ak za kus poriadne vyúdenej klobásy. Aja dostala Fíka ako šteniatko, ktoré z nenazdajky začalo neskutočne rýchlo rásť a dokonca aj hovoriť. Fík prestal rásť, až keď vypil sud piva. Takže nepiť pivo alebo…:-) Každopádne s Ajou a Abstinentom Fíkom sme prežili nejedno dobrodružstvo.

5. Macko uško

A nakoniec pomyselná čerešnička na torte Mačko uško. Pre niekoho macko predstavoval decentného týpka čo dokázal popri zábave s inými zvieratkami detského diváka aj niečo naučiť. Pre iných to bol mudrlant typu: všade som bol, všetko viem a tam, kde som nebol od toho mám kľúčik. Každopádne záver jeho zvučky nám vždy jasne naznačil ktorým smerom sa náš večer bude uberať. „Rýchlo do postieľok veď už mesiac svieti. Rozlúčte sa s mackom, dobrú noc vám, deti.“

Či už s uškom alebo bez, do života s úsmevom beža aj keď je občas ťažký, problémov máš plné tašky. Postav sa im smelo,Kamaráti radi pomôžu ti vrelo.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DavidDátum 23. júna 2015Zdroj Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: