6 častí tela, ktoré si nemusíte čistiť až tak často

Zdieľať
Casti tela pixabay thinkstockphotos.jpg
ilustračné: pixabay.com, thinkstockphotos.com

Niektoré časti tela nemusia byť úplné čisté. Budete sa údajne cítiť lepšie, keď si ich prestanete umývať/čistiť tak často. Rozhodne by ste to mali aspoň vyskúšať.

Uši

Ucho
ilustračné: thinkstockphotos.com

Ušný vosk čistí vaše uši tým, že zhromažďuje nečistoty. Podľa otorinolaryngológa Ericha Voigta z newyorského Langone Medical Center, vatovými tyčinkami len zatlačíte vosk ďalej a zabránite tak jeho prirodzenému toku. Keďže vosk sa neustále vytvára a naberá na seba nečistoty, stáva sa hustejším a hustejším. Môže to spôsobiť ťažkosti so sluchom alebo infekcie uší, preto si v nich radšej nešpárajte. Namiesto toho by ste mali počkať, kým vosk vytečie sám na vonkajšiu stranu uší. Tiež vám to príde nechutné?

Črevo

Brucho, črevá, pupok
ilustračné: thinkstockphotos.com

Telo sa prirodzene samo detoxikuje akciami v hrubom čreve, pečeni a obličkách. V hrubom čreve sa nachádzajú zdravé baktérie, ktoré pomáhajú pri detoxikácii a veľa „čistiacich kúr“ môže mikroflóru narušiť. Namiesto detoxikačnej diéty radšej do stravy zaraďte viac vlákniny, ktorá dobré baktérie podporuje.

Vlasy

Vlasy pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pravdepodobne automaticky, keď ste v sprche, umývate aj svoje vlasy. Umývať ich každý deň sa však neodporúča, pretože to môže spôsobovať väčšie mastenie.

Nos

Usmev nos pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Keď máte nádchu, mali by ste si nos, samozrejme, čistiť. Netreba to však preháňať a dolovať v ňom sople. Prstom si tvoríte v nose škrabance, čím dochádza k jeho podráždeniu. Keď už si musíte vyfúkať nos, robte to do vreckovky a vždy po jednej nosnej dierke. Znížite tak tlak a zabránite tomu, aby sa hlien dostal do ušných chodieb.

Vagína

Vagína, ruky, srdce
ilustračné: thinkstockphotos.com

Podivná vôňa v intímnych častiach ženského tela neznamená, že máte zlú hygienu a mali by ste sa umývať viac. Voňavé mydlá môžu narušiť pH vagíny a situáciu zhoršiť, pokiaľ ide napríklad o bakteriálnu vaginózu. Vagína sa čistí sama, nič viac ako obyčajnú vodu nepotrebuje. Ak však chcete použiť mydlo, vyberte si jemné bez parfumov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom