Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 metód mučenia používaných teroristickou organizáciou ISIS, z ktorých vás zamrazí

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thetimes.co.uk

Na prvý pohľad sa nezdajú byť tieto techniky až také bolestivé, ale kto si nimi prešiel vie, že opak je pravdou. Ľudí často zanechali s permanentnými zraneniami na tele i duši.

Palivo

V angličtine sa táto najmenej častá technika mučenia nazýva The Fuel. Väzeň je spútaný a poliaty ropou. Potom si mohol väzeň vybrať, či začne rozprávať alebo sa nechá podpáliť.

Lietajúci koberec

Na túto metódu sa využívajú dve spojené drevené alebo kovové dosky, ktoré sa dajú ohýbať. Obeť je priviazaná o tieto dosky a jej telo je ohýbané do rôznych pozícií v tvare L.

Bryan Denton

The Biter

Mučiaci nástroj, ktorý by sme mohli preložiť napríklad ako Hrýzač. Táto mučiaca pomôcka robí presne to, čo naznačuje jej meno. Využíva sa najmä na ženách, ktoré sa neriadili islamskými pravidlami Šaria.

Týmito železnými čeľusťami sa vytrhávali z obetí kusy mäsa. Ak išlo o ženy, často sa sústreďovali na ich prsia.

Flominator/Wikipedia

Duch

The Ghost je jednou z najčastejšie využívaných techník mučenia v ISIS. Ľudia sú spútaný putami za ich chrbtom a potom sú za putá zavesení do vzduchu.

en.minghui.org

Bičovanie

Najznámejšia a najčastejšie využívaná technika najmä na verejnosti je bičovanie. Používajú sa počas nej káble, hadice a rôzne palice.

Nemecká stolička

Pri tejto metóde sa využíva špeciálna kovová stolička, ktorej operadlo sa dá vysúvať hore. Pripútaným obetiam sa spolu s operadlom stoličky naťahuje aj chrbtica, ktorá je často permanentne zničená.

blog.goo.ne.jp

Pneumatika

Pri mučení pneumatikou je obeť znehybnená tým, že jej nohy a hlava sa uväznia vo vnútri veľkej pneumatiky. Potom sú obete mučené rôznymi technikami.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 18. mája 2018Zdroj www.ibtimes.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,