Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kruté tresty pre čarodejnice zo súčasnosti 1. časť

10d dead woman id156238816.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Keď sa povie „zabíjanie čarodejníc“ väčšina z nás si vybaví neslávne slávny súd s čarodejnicami z roku 1692 zo Salemu v Massachusetts alebo podobné stredoveké udalosti. V rámci dnešných moderných štandardov to berieme tak, že vtedajších poverčivých a nevzdelaných ľudí viedli bláznivé povery k popravám nevinných ľudí, prevažne žien. Stačilo len nemať v láske krásnu susedku a vzniesť obvinenie, proti ktorému sa ani nedalo brániť. Mnohí z nás si myslia, že dnes už sú ľudia dosť vzdelaní a sofistikovaní, aby verili takýmto nezmyslom… Ale to nie je vždy pravda. Aj v dnešnej modernej dobe ľudia útočia a vraždia bez súcitu a bez rozmýšľania tých, o ktorých si myslia, že vedia čarovať.

11 rokov

V apríli 1998 sa muž vlámal do domu Modesty Navarro Nieves a obvinil ju z toho, že na neho zoslala kliatbu. Potom ju palicou ubil na smrť a prestal do nevládneho tela tĺcť, až keď prišiel domov jej manžel. Vtedy tajomný votrelec napadol aj nič netušiaceho muža a z domu v horskej dedine Guadalupe del Cobre ušiel. Prešlo 11 rokov, kým bol Santiago Iniguez Olivares postavený pred súd. V tej dobe si 78-ročný Olivares myslel, že jeho zločin je už pre všetkých minulosťou a vrátil sa od ospalého mestečka. Ale ešte rok pred tým stihol zabiť inú ženu, ktorú rovnako obvinil z čarodejníctva.

10d dead woman id156238816.jpg
listverse.com

Halucinácie a mučenie

Na západe Afriky sa v roku 2009 uskutočnil lov na čarodejnice. Cieľom bolo zbaviť sa čarodejníc a zlých čarodejníkov. „Dobrí doktori“, ktorí vedeli, ako sa zbaviť zla, chodili z dediny do dediny v sprievode polície, vojakov a bezpečnostných síl a za krátku dobu zhromaždili okolo 1000 dedinčanov, priviedli ich do zbrojnice a odtiaľ vzali na tajné miesta. Tam boli nevinní ľudia nútení piť halucinogénne látky. Tí, ktorí nezomreli po požití týchto látok, boli podrobení dlhému mučeniu. Mučili ich nožmi, šľahali bičom, pálili cigaretami či elektrickým prúdom. Príkaz na takýto nemilosrdný lov na čarodejníkov vydal miestny vládca, ktorý trval na tom, aby bol označovaný ako „jeho excelencia prezident profesor doktor Al-Haji Yahya Jammeh“. Väčšinu obvinených tvorili starší ľudia a nie je doteraz známe, aký je presný počet nevinných obetí tohto šialeného presvedčenia. Totiž každý, kto sa odvážil hovoriť o tomto nezmyselnom vraždení a zneužití postavenia, nevysvetliteľne zmizol a po celom území bolo cítiť strach. Celé územia Gambie sa stali opustenými po tom, čo vydesení občania zo strachu ušli do Senegalu.

9a hallucinogenic potion 466541862.jpg
listverse.com

New York

Počas chladnej januárovej noci v roku 2014 boli policajti privolaní do rezidencie Estrelly Castaneda. Po príchode na miesto policajti našli pred domom 44-ročného Carlosa Alberta Amarila, ktorý pokojne čakal na ulici s bibliou v ruke. Na 911 volal on s tým, že v dome zavraždil dve ženy. Keď polícia vstúpila do domu, v hlavnej spálni našli na posteli Estrellu s vankúšom na tvári. Ona a jej dcéra Lina boli ubité kladivom. Amarilo v tej dobe randil s Estrellou a tvrdil, že ju a jej dcéru zabil, pretože to boli čarodejnice, ktoré robili voodoo a ktoré na neho zosielali kúzla a kliatby. Nie je prekvapením, že moderný „lovec čarodejníc“ bol uznaným vinným z dvoch vrážd prvého stupňa a odsúdený na doživotie.

8 carlos amarillo.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 15. októbra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: