Najstrašnejšie čarodejnice pochádzajúce z mytológie

Zdieľať

Tieto ženy s magickými schopnosťami nazývané čarodejnice patrili k tým najzlomyseľnejším. Nejazdili na metlách ani nenosili špicaté klobúky, no šírili strach a bolesť.

Hecate

Hecate bola nielenže gréckou bohyňou čarodejníctva, ale aj bohyňou čarodejníc samotných, mágie a jedovatých rastlín. Povráva sa, že samotný pojem „prekliate“ pochádza od tejto bohyne -čarodejnice. Ľudia stavali svätyne venované tejto bohyni, aby sa tak uchránili pred hnevom zlým démonov a duchov.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maxmili%C3%A1n_Pirner_-_HEKATE_(1901).jpg

Sestry Graeae

Známe trio desivo vyzerajúcich sestier-bosoriek z Gréckej mytológie, ktoré sa medzi sebou delili o jedno oko a jeden zub. Ich druh bol príbuzný Gorgónom, medzi ktorých patrila aj Medúza. Mená troch sestier boli Deino, Enyo a Pemphredo. Tieto staré a šedivé čarodejnice vedeli všetko o osude a veciach neznámych pre ľudí. Osud ale ovládať nevedeli, ani ľudom nedokázali moc škodiť. Tieto bosorky boli skôr desivé vzhľadom a správaním.

https://www.spoilertv.com/2014/12/atlantis-grey-sisters-advance-preview.html

Čarodejnica Bell

Bell je najznámejšou čarodejnicou z amerického folklóru. Meno tejto čarodejnice vzniklo podľa priezviska majiteľa domu, ktorého trýznila. Prvý krát sa objavila dome Johna Bella v roku 1817 ako poltergeist. Čarodejnica Bell napádala členov domácnosti a často ich aj preklínala. Majiteľ domu nakoniec umrel počínaním tejto čarodejnice, keď mu vymenila fľašu s medicínou za jed.

Jenny Greenteeth

Zelená koža a ostré zuby – podľa týchto znakov by ste mohli spoznať bosorku z Anglicka známu aj ako podlá Jenny. Aby odohnala nudu a zabavila sa, tak topila mladé deti a starých ľudí. Je známa aj tým, že ich požierala. V niektorých legendách vystupuje ako „neškodnejšia“ sadistická bosorka, ktorá rada spôsobuje ľudom utrpenie a vyžíva sa v ich bolesti.

http://ashleyhankinsillustration.blogspot.sk/2013/01/jenny-greenteeth.html

Chedipe

Chedipe je upírka známa v Indii, ktorá bola považovaná aj za čarodejnicu. Nahá jazdí na tigrovi v mesačnom svetle a napáda mužov počas spánku. Chedipe si vyberie najsilnejšieho muža v dome, ktorému potom cez palce cicia krv. Takto sa vracia noc za nocou, až kým jej obete nezomrú od slabosti. Vďaka jej kúzlam a hypnotickým schopnostiam sa nikto v domácnosti počas jej nočných návštev nezobudí.

https://vampirelegends.files.wordpress.com/2011/03/akasha-1.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom