Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kruté tresty pre čarodejnice zo súčasnosti 2. časť

6a eye on fire 616019804.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Keď sa povie „zabíjanie čarodejníc“ väčšina z nás si vybaví neslávne slávny súd s čarodejnicami z roku 1692 zo Salemu v Massachusetts alebo podobné stredoveké udalosti. V rámci dnešných moderných štandardov to berieme tak, že vtedajších poverčivých a nevzdelaných ľudí viedli bláznivé povery k popravám nevinných ľudí, prevažne žien. Stačilo len nemať v láske krásnu susedku a vzniesť obvinenie, proti ktorému sa ani nedalo brániť. Mnohí z nás si myslia, že dnes už sú ľudia dosť vzdelaní a sofistikovaní, aby verili takýmto nezmyslom… Ale to nie je vždy pravda. Aj v dnešnej modernej dobe ľudia útočia a vraždia bez súcitu a bez rozmýšľania tých, o ktorých si myslia, že vedia čarovať.

Protičarodejnícka únia

V provincii Qariyat v Saudskej Arábii bola v roku 2011 odsúdená za praktizovanie čarodejníctva Abina Halim Nassar. Všetko sa stalo po tom, ako niekto anonymne nahlásil úradom, že Abina predáva elixíry a kúzla. Po domovej prehliadke u nej doma našli fľaše naplnené tekutinami, údajne používanými pri čarovaní a pri rituáloch. V krajine je výroba elixírov trestaná smrťou a aj napriek odvolaniam, Abina bola sťatá. Nebola v ten rok prvá- predtým bol popravený sudánsky štátny príslušník po obvinení z čarodejníctva. V Saudskej Arábii sú islamskí duchovní presvedčení, že čarodejnice naozaj lietajú na metlách a že im pri tom pomáhajú džinovia. V roku 2009 saudská vláda zorganizovala špeciálnu jednotku proti čarodejníctvu, aby verejnosť vzdelávala o čarodejníctve. Na konci tohto roka bolo obžalovaných 1118 osôb po tom, čo ich anonymné zdroje obvinili, že hanlivým spôsobom využívajú knihu Alaha na vykonávanie čarodejníckej praxe.

7 religious police.jpg
listverse.com

Počarovaní

V dedine na rusko-ukrajinskej hranici sa Sasha Lebyodkin a jeho synovec Sergej Gretsov stretli s miestnou „babkou“ (čarodejnicou) v nádeji, že im pomôže zrušiť prekliatie. Sergej tvrdil, že 22-ročná Tanya Tarasova na neho zoslala kliatbu po tom, ako si odmietol vziať ju za manželku. Po neúspešnom babkinom pokuse o zrušenie kliatby sa muži rozhodli vziať situáciu do vlastných rúk. Vyzbrojení kladivami a nožmi sa 22. februára 1997 vlámali do domu Tarasových. Tanya a jej traja mladší súrodenci zázračne prežili údery kladivami do hláv. Avšak jej matka zomrela po nemilosrdnom útoku na celú rodinu. Počas výsluchov obaja bezcitní vrahovia tvrdili, že Tanya na nich zoslala kliatbu a že im horia oči a prenasledujú ich príšery, ktoré ich chcú zabiť. Ako keby to nestačilo, krátko po tomto masakri bola Tanya obvinená manželkou Sashu, že na „jej manžela zoslala kliatbu a zničila ho“.

6a eye on fire 616019804.jpg
listverse.com

Benin

V očiach väčšiny ľudí v severnom Benine sú deti, ktoré sa nerodia hlavičkou dopredu, považované za čarodejnice a čarodejníkov. Podľa tradície sú takéto bábätká odnášané do lesa, kde ich chytia a hlavičky im búchajú o kmene stromov. Nájde sa aj pár „milosrdnejších“ rodičov, ktoré dieťa odnesú do lesa a nechajú ho tam zomrieť. Podľa miestnych: „Dieťa, ktorého narodenie a skorý vývoj ukazujú nejakým spôsobom odchýlku od prijatej normy, je prekliate a musí byť zničené.“ Aj chudobné deti, ktoré musia kradnúť, aby prežili, sú obvinené z čarodejníctva a v rámci zákonov Beninu sú brutálne zavraždené. V skutočnosti aj najmenší trestný čin, vrátane pôrodu dieťaťa s vadou, môže priniesť obvinenie z čarodejníctva.

5 benin infanticide witch tree.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 16. októbra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: