Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kruté tresty pre čarodejnice zo súčasnosti 3. časť

Vampire 1327358_640.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Keď sa povie „zabíjanie čarodejníc“ väčšina z nás si vybaví neslávne slávny súd s čarodejnicami z roku 1692 zo Salemu v Massachusetts alebo podobné stredoveké udalosti. V rámci dnešných moderných štandardov to berieme tak, že vtedajších poverčivých a nevzdelaných ľudí viedli bláznivé povery k popravám nevinných ľudí, prevažne žien. Stačilo len nemať v láske krásnu susedku a vzniesť obvinenie, proti ktorému sa ani nedalo brániť. Mnohí z nás si myslia, že dnes už sú ľudia dosť vzdelaní a sofistikovaní, aby verili takýmto nezmyslom… Ale to nie je vždy pravda. Aj v dnešnej modernej dobe ľudia útočia a vraždia bez súcitu a bez rozmýšľania tých, o ktorých si myslia, že vedia čarovať.

Zambia

V januári 2017 išla 80-ročná žena navštíviť svojho pravnuka. Počas jej návštevy chlapec ochorel a zomrel. Rozrušený otec sa po porade s miestnym šamanom dozvedel, že jeho stará mama je čarodejnica a môže za smrť jeho syna. Okolo 2:30 susedia počuli z domu strašný krik starej ženy, ktorú vnuk surovo bil a potom už len zakričal: „teraz je rad na vás, aby ste zomreli, vy čarodejnica“ a ženu podpálil. Podľa Zambijskej komisie pre ľudské práva krajina nedávno zaznamenala prudký nárast brutálnych vrážd prevažne starších ľudí obvinených z čarodejníctva. Ešte viac znepokojujúce je to, že väčšina z nevinných obetí našla svoju smrť práve v rukách blízkych príbuzných, ktorí ich obvinili z praktizovania čarodejníctva. Počas prvých troch mesiacov roku 2017 bolo najmenej 25 starých ľudí zabitých krátko po obvinení z čarodejníctva.

4 zambia elderly accused of witchcraft.jpg
listverse.com

Epidémia

Odhaduje sa, že v Tanzánii je každoročne zavraždených cez 500 ľudí podozrivých z čarodejníctva. Viera v čarodejníctvo existuje v každom národe a je jedno, či ide o dieťa, či o starého človeka. Obzvlášť lovení sú albíni a ženy. Podľa obyvateľov Tanzánie má biela koža albínov magickú moc a takíto ľudia ju používajú na vykonávanie zlého čarodejníctva. V roku 2015 bolo ročné dieťa zmrzačené a následne zavraždené pre svoju bielu pokožku. V roku 2014 bolo zlynčovaných a ukameňovaných až zabitých viac ako 1000 žien vystrašenými susedmi, ktorí si mysleli, že ženy sú čarodejnice. V roku 2015 vláda čarodejníctvo zakázala, ale odvtedy len stúpajú počty nevinných obetí, keďže ľudia neveria, že ak niekoho z čarodejníctva obvinia, súd to uzná a obvineného popraví, tak berú „spravodlivosť“ do vlastných rúk.

2a albinos who almost died tanzanian killers.jpg
listverse.com

Vianočný masaker

Na Vianoce v roku 2010 len 15-ročná Kristy Bamu navštívila v Londýne svoju 29-ročnú sestru Magalie a jej priateľa Erica Bikubiho. Čo malo byť krásnymi Vianocami, stalo sa nočnou morou. V priebehu 24 hodín utrpela Kristy 130 zranení z rúk tých, ktorí ju mali chrániť. Namiesto ochrany ju Magalie a Eric mučili nožmi, rozbitými fľaškami, kovovými tyčami, kladivami a dlátami. Keď Kristy ležala krvavá a dobitá na studenej podlahe bytu, prosila o odpustenie po tom, ako bola donútená priznať sa, že je čarodejnica. Po tom, ako jej kliešťami odtrhli obe uši, dali ju do vane, aby na nej vykonali exorcizmus. Nakoniec sa umučené dievča utopilo. Na súde ospravedlnenie dvojice, že verili, že dievča praktizuje čiernu mágiu, nenašlo pochopenie. Už desaťročia pred vraždou Kristy vyšetroval Scotland Yard 83 podobných prípadov.

1a witchcraft child abuse deaths.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 17. októbra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: