Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 zaujímavých tajomstiev zo sveta Harryho Pottera. Čítaj len na vlastné riziko

Film Hollywood Year
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Myslíš si, že o svete Harryho Pottera vieš všetko? Možno budeš prekvapený, keď sa dozvieš, čo všetko, ako to odhalila samotná J. K. Rowlingová, malo byť inak, poprípade nemalo byť vôbec.

 

Dumbledore a Grindelwald

V roku 2009 Rowlingová odhalila, že Dumbledore je gay a cíti niečo k čarodejníkovi menom Gellert Grindelwald.

Dumbledore, Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Špeciálne mená

Nezvyčajné mená čarodejníc a čarodejníkov z kníh o Harrym Potterovi pochádzajú zo starých Rowlingovej kníh. Veľa z mien použitých v sérii o čarodejníkovi s bleskom na čele (Severus, Lucius, Draco atď.) našla v knihe zo 17. storočia s názvom „Culpeper´s Complete Herbal“.

Severus Snape, Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Hľadanie vydavateľa

Rowlingová priznala, že mala problém s nájdením vydavateľa rukopisu Harryho Pottera. Keď vydavateľa konečne našla, spoločnosť jej navrhla, aby v autorskom podpise použila iniciály J. K. namiesto Joanne. Išlo o to, aby bol autorský subjekt zahalený tajomstvom nejednoznačnosti, na základe iniciál totiž nemohlo byť jasné, či je autorom žena alebo muž.

J.K. Rowling, Harry Potter
SITA/AP

Znovuzrodenie z popola

Autorka sa vyjadrila, že jej najobľúbenejšou šelmou v známej knižnej sérii je Fénix. Je to vták, ktorý sa v jednej chvíli zmení na popol, aby sa následne z popola znovuzrodil. Fénix je symbolom nádeje a stelesňuje postupnosť pádu a znovuzrodenia.

Fénnix, Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Inšpirácie pre Rokville

Rowlingová priznala, že meno pre dedinku Rokville (v origináli Hogwarts) si vypožičala od názvu rastliny, ktorú videla v známej londýnskej botanickej záhrade Kew Gardens.

Rokville, Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Nie je názov ako názov

Originálny názov prvej knihy je, ako všetci vieme, Harry Potter and the Philosopher´s Stone. Americkí vydavatelia titul pozmenili (slovo philosopher nahradili slovom sorcerer). Rowlingová sa vyjadrila, že za zachovanie pôvodného názvu mala bojovať tvrdšie.

Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Postava Arthura Weasleyho mala…

Autorka sa v niekoľkých rozhovoroch po vydaní poslednej knihy série vyjadrila, že pôvodný plán bol taký, že Arthur Weasley zomrie v poradí piatej časti Harry Potter a Fénixov rád. Nakoniec to dopadlo inak a v rodine Weasleyovcov si smrť, ako vieme, vzala niekoho iného…

Arthur Weasley, Harry Potter
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Harry + Hermiona?

Rowlingová sa priznala, že s odstupom času ľutuje to, že – ako povedala, z osobných dôvodov – spojila Rona a Hermionu. Ak by túto linku príbehu vraj mohla prepísať, dala by Hermionu dokopy práve s Harrym.

harry potter hermiona ron titulka
www.youtube.comFoto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor JankaDátum 25. decembra 2015Zdroj www.answers.com
reklama:
reklama:
reklama: