Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 bolestí, ktoré by ste určite nemali ignorovať

Clovek bolest chrbát
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com

Bolesť, ktorá signalizuje život ohrozujúci stav, je zvyčajne intenzívna, často začína náhle a je spojená s rôznymi ďalšími príznakmi. Netreba ju  však ignorovať. Telo vám chce bolesťou niečo povedať.

Rýchla bolesť hlavy

Clovek bolest hlava
ilustračné: pixabay.com

Ak sa náhle objaví bolesť hlavy a je vskutku neznesiteľná, môže ísť o aneurizmu mozgu. Môže dôjsť k roztrhnutiu cievky, čo môže zas viesť k mozgovej príhode či masívnemu krvácaniu do mozgu. Okamžite by ste mali zavolať sanitku.

Bolesť zubov, keď vypijete niečo studené

Clovek bolest zuby
ilustračné: pixabay.com

Ak je zubná sklovina poškodená alebo sa rozpadá, môže sa odhaliť nerv v zube a keď príde do styku s niečím studeným či horúcim pocítite nepríjemnú bolesť. Odhalený nerv predstavuje riziko bakteriálnej infekcie, ktorá sa môže rozšíriť aj do iných častí tela.

Bolesť v ruke, zápästí a predlaktí

Bolesť, zápästie
ilustračné: thinkstockphotos.com

Ak pocit bolesti alebo znecitlivenia postihuje prsty (najmä palec, ukazovák a prostredník), dlaň a zápästie a šíri sa do predlaktia, môžete mať syndróm karpálneho tunela. Svaly rúk sa môžu zmenšiť a dokonca natrvalo poškodiť ruku.

Bolesť v hrudníku

Clovek bolest hrudník, srdce
ilustračné: pixabay.com

Je to klasický príznak srdcového infarktu spôsobeného nedostatočným prívodom kyslíka do srdca. Bolesť môže vystreľovať do čeľuste, ramena či krku.

Bolesť v dolnej časti chrbta, ktorá vystreľuje do nôh

Clovek bolest chrbát
ilustračné: pixabay.com

Tento typ bolesti súvisí s ischiasom. Môže ísť o dôsledok zranenia či tlaku na ischiatický nerv.

Bolesť v pravom boku

Clovek bolest brucho
ilustračné: pixabay.com

Pokiaľ máte horúčku, nevoľnosti a/alebo zvracanie, môže ísť o apendix. Ak to nebudete riešiť, môže dôjsť k život ohrozujúcej infekcii.

Bolesť v panve alebo bruchu

Clovek bolest brucho
ilustračné: pixabay.com

Menštruačné kŕče sú pre mnohé ženy normálne. Ak je však bolesť stále horšia, prípadne po menštruácii neustúpi, môžete mať endometriózu. Je to stav, keď tkanivo, ktoré má rásť vo vnútri maternice, začína rásť mimo nej.

Bolesť v nohách

Clovek bolest nohy
ilustračné: pixabay.com

Ak bolesť sprevádza sčervenanie, pocit tepla a opuch, môže ísť o krvnú zrazeninu, teda žilovú trombózu. V žiadnom prípade si miesto nemasírujte, pretože sa zrazenina môže dostať do inej časti tela, napríklad do srdca alebo pľúc.

Konštantný pocit pichania v nohách

Clovek bolest chodidlá
ilustračné: pixabay.com

Ak sú vaše nohy znecitlivené, obchádza vás pocit teploty a brnenia, môže ísť o poškodenie nervov v dôsledku cukrovky. Nemali by ste svoj stav podceňovať a navštíviť radšej doktora.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 6. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme , ,