9 každodenných návykov, ktoré nie sú také nezdravé, ako ste si možno mysleli

Zdieľať
Dvojica zeny rozhovor pixabay com.jpg

Každý deň si dáte pivo po práci, jete vajíčka či sa nesprchujete každý deň? Nemusí to byť s vami až také zlé, ako ste si mysleli. Pozrite si zoznam každodenných návykov, ktoré vôbec nie sú škodlivé.

Jedenie vajíčok

Vajicka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vajíčka boli pred časom považované za pomerne nezdravé a neodporúčalo sa ich časté konzumovanie. Podľa najnovšieho výskumu však každodenné jedenie vajíčok môže znížiť rozvoj kardiovaskulárnych ochorení.

Pitie piva

Pivo pexels 6.jpg
ilustračné: pexels.com

Možno ste už počuli o výhodách pitia vína, ale piva? Viaceré štúdie pritom ukazujú, že pivo môže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky 2. typu, obličkových kameňov a posilniť kosti.

Nesprchovanie sa každý deň

Sprcha.jpg

Každodenným sprchovaním sa zbavujete telo baktérií, čo nemusí byť dobrá vec. Priveľa sprchovanie môže poškodiť mikróby, ktoré sa nachádzajú v tele prirodzene. Sú nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného systému, zažívacieho traktu i srdca.

Necvičenie každý deň

Cvicenie pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Cítite sa vinne, že nenavštevujete fitko každý deň? Nemusíte. Telo potrebuje čas na odpočinok, svaly sa musia zregenerovať a telo si oddýchnuť.

Nadávanie

Adult 15814_640.jpg

Podľa vedcov môžu nadávky uľaviť od bolesti, spájať ľudí a dokonca zvyšovať inteligenciu. Treba si len dávať pozor, kde a kedy nevhodné slová vyslovíte.

Jedenie syra

Syr.jpg

Syr obsahuje tuk, cholesterol, sodík, ktoré sa nepovažujú za veľmi zdravé, ale okrem toho sa v ňom nachádzajú aj proteíny, vápnik a vitamín B12. Pokojne si ho v malých množstvách preto môžete dopriať každý deň.

Klebetenie

Dvojica zeny rozhovor pixabay com.jpg

Klebetenie môže znížiť stres a podporiť tvorbu oxytocínu. Treba však klebetiť s mierou a šetrným spôsobom.

Žuvačky

Chlapec zuvacka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Žuvačky, ale len tie bez cukru, pomáhajú znižovať povlak v ústach, zlepšiť sústredenie a reakčný čas. Dokonca pomáhajú aj pri boji so stresom.

Sťažovanie sa

Sťažovanie sa, sťažnosť, telefonovanie, žena
ilustračné: thinkstockphotos.com

Vedeli ste, že existuje aj správny spôsob, ako sa sťažovať? Ak to robíte nesprávne, nevplýva sťažovanie sa dobre na mozog, oslabuje sa imunitný systém a zvyšuje krvný tlak. „Dobrí sťažovatelia“ sa snažia nájsť spôsob, ako veci zlepšiť. Po traumatických udalostiach môže sťažovanie sa pomôcť pri procese hojenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom