Chcete rýchlo schudnúť do plaviek? Týmto potravinám sa radšej vyhnite!

Zdieľať
chudnutie
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Leto je v plnom prúde a vy v panike zisťujete, že sa nevojdete do minuloročných šiat? Na redukčné diéty už nie je čas, existuje však zoznam zakázaných potravín, ktoré by ste mali okamžite prestať konzumovať, ak chcete zhodiť aspoň pár kilogramov.

Sladkosti a sladené nápoje

Ak to s chudnutím myslíte naozaj vážne, skoncujte so sladkosťami hneď teraz. Neprekonateľnú chuť na sladké môže zahnať sušené ovocie, alebo hrsť orieškov. Okrem toho, že vás čiastočne zasýtia, dodajú vášmu organizmu viacero živín. Skutočná kalorická bomba sa skrýva v sladených nápojoch. Okrem toho, že vám neuhasia smäd, dopravia do vášho organizmu obrovské množstvo prázdnych kalórií.

sladkosti
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Biele pečivo a obilniny

Obilniny, ako biele pečivo, cestoviny, chlieb alebo sladené cereálie môžu mať vysoký glykemický index a obsahovať menej vlákniny. To spôsobí rýchly vzostup hladiny cukru v krvi a následne prispeje k pocitu hladu a zbytočnému prejedaniu. Biele pečivo radšej nahraďte celozrnným, ktoré je bohaté na vlákninu a zasýti vás na podstatne dlhší čas.

pečivo
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Údeniny a vyprážané jedlá

Potraviny s vysokým obsahom tuku, ako sú údeniny, salámy, klobásy, či slanina, ale aj niektoré omáčky majú zväčša vysoký obsah kalórií a zbytočne zaťažujú organizmus. Pri príprave obľúbených jedál skúste použiť menej tuku, prípade vyprážanie nahraďte pečením v rúre. Prijmete tak oveľa menej zbytočných kalórií.

udeniny
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Fast Food

Ak chcete naozaj schudnúť, fasfoody by ste mali obchádzať oblúkom. Jedlá ako hamburgery, hranolky a iné fritované pokrmy sú veľmi bohaté na prázdne kalórie, tuky a cukor. Minimálne množstvo takéhoto jedla vás zaťaží viac ako plný tanier zdravšej varianty. Ak už predsa len musíte navštíviť fast food, dajte prednosť zeleninovému šalátu a sladený nápoj vymeňte za minerálku.

fast food
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Alkohol

Aj keď sa to možno nezdá, alkohol obsahuje veľké množstvo prázdnych kalórií. Tie zaťažia organizmus a neprinesú mu žiadnu výživovú hodnotu. Najväčšou pascou sú rôzne miešané drinky, ktoré obsahujú množstvo prísad a pridaného cukru. Okrem toho samotný alkohol potlačuje metabolické procesy organizmu a zvyšuje chuť do jedla. Preto ak chcete zhodiť pár kilogramov, radšej sa mu vyhnite.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom