Ako piť vodu, aby ste schudli, toto sú pravidlá výživových poradcov

Zdieľať
Ako piť vodu, aby ste schudli, toto sú pravidlá výživových poradcov

Možno ste už počuli, že voda môže zlepšiť nielen naše zdravie, ale tiež postavu a vzhľad. Dôležitá je však táto jedna vec.

Pre naše zdravie, ale i chudnutie, je pitie vody veľmi podstatné. Avšak treba dodržať pravidelnosť. To je najdôležitejšia vec, na ktorú treba myslieť. Počas leta to nie je ťažké. Normu ľahko splnia ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl. Bez tekutín je však chudnutie a udržanie zdravia náročné, preto by sme sa mali držať správneho systému. Ako na to?

Výber vody

Aby telu priniesla maximálny úžitok, voda musí byť čistá a kvalitná. Skvelou možnosťou je fľašková tekutina zakúpená v obchode. Ak máte kvalitnú vodu, môžete ju piť  i z kohútika. Neodporúča sa ju prevariť. Prevarenie síce pomáha eliminovať patogénnu flóru, ale nečistoty solí a kovov stále zostávajú.

Začnite svoj deň správne

Odborníci odporúčajú piť vodu hneď po prebudení . Stojí za to pamätať si, že kvapalina by mala mať izbovú teplotu, nie ľadovo studenú. Ak chcete urobiť vodu ešte zdravšou, potom by ste mali do nej pridať kolieska citrónu zbaveného šupky alebo ošúpaný zázvor. Chuť vody zlepšia aj čerstvé lístky mäty.

Odporúčaná norma počas dňa

Norma pozostáva z približne 8-10 pohárov tekutiny počas dňa. Je dôležité mať na pamäti, že voda sa pije asi pol hodiny pred jedlom. Po jedle to vraj nie je správne. Voda totiž negatívne ovplyvní prácu orgánov tráviaceho traktu.

Večer tiež nepite veľa vody. Ak ignorujete toto odporúčanie, môžete sa stretnúť s problémom edému.

Zoberte ju vždy so sebou

Niektorí z nás zabúdajú piť vodu počas pracovného dňa, uprednostňujú čaj, kávu a sódu. Namiesto toho si so sebou vezmite radšej obyčajnú vodu.

Oplatí sa to urobiť aj vtedy, ak sa chystáte na prechádzku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom