Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 nezabudnuteľných ženských literárnych priateľstiev

Sesterstvo putovnych nohavic youtube.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Každý z nás má priateľa, ktorý je mu bližší ako ostatní. Minimálne jednu osobu, ktorá je dôverne známa, pochopí všetko, čo urobíme, podporuje nás za každých okolností. Najlepšie priateľstvá sú známe aj z literárnych diel, dokonca sú nezabudnuteľné. Až tak, že väčšina z nich bola aj sfilmovaná.

Malé ženy

Aj medzi sestrami môže byť puto, ktoré nemôže nikto prerušiť. Hoci sú Jo, Meg, Beth a Amy rozdielne, sú najlepšími priateľkami. Je to jedna z kníh, ktorú by si určite mala prečítať každá žena.

Rozum a cit

Opäť ide o puto medzi setrami, tentoraz sa príbeh odohráva v Anglicku za vlády kráľa Juraja. Sestry sa vyrovnávajú s romantikou, zlomeným srdcom a škandálom, keď kvôli staršiemu nevlastnému bratovi prídu o všetko bohatstvo. Knihy Jane Austinovej by ste mali poznať.

Jana Eyrová

Keď musí mladá Jane nastúpiť do hroznej Lowoodskej školy, jediná vec, ktorá jej pomôže toto strašné životnej obdobie prekonať, je priateľstvo s Helen Burnsovou.

Pýcha a predsudok

V najobľúbenejšej knihe Jane Austinovej Elizabeth Bennetová a Charlotte Lucasová dokazujú, že ženy držia spolu bez ohľadu na všetky okolnosti.

Tisíc žiarivých sĺnk

Príbeh dvoch žien – Miriam a Laily, ktoré prežili vojnu v Afganistane a neuveriteľnú stratu. Hoci pochádzajú z rôznych generácií a majú skúsenosti s iným prostredím, ich priateľstvo pretrváva a ich nezdolný duch prekoná všetko.

Prílohy

Kniha Rainbow Rowellovej zobrazuje nešťastného nerda, ktorý má za úlohu sledovať firemné maily až do začiatku 90. rokov. Je v nich zachytené priateľstvo medzi Beth a Jennifer – ich vtipy, skutočné rozhovory a všetko o tom, aké to je mať skvelého priateľa.

Vyprážané zelené paradajky

V románe sú zachytené dva paralelné príbehy mimoriadneho ženského priateľstva. Je to príbeh o prežití, priateľstve a sile spojenia.

Snow Flower and the Secret Fan

Príbeh sa odohráva v Číne v 19. storočí, zobrazuje priateľstvo Lily a Snehového kvetu. Dievčatá prekonávajú rôzne strasti a komunikujú spolu tajným jazykom, správy si píšu na vejár.

Klub putovných džínsov

O priateľstve štyroch dievčat, silnej väzbe medzi nimi a ich dobrodružstvách v láske a živote je séria kníh Klub putovných džínsov. Dievčatá nájdu džínsy, ktoré sa im aj napriek rôznym telesným konštrukciám dokonale hodia, uzavrú zmluvu a rozhodnú sa o ne deliť.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 12. júla 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme