Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 vynikajúcich adaptácii klasických literárnych diel

Gerard depardieu youtube.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Klasická literatúra, teda tá, ktorú ešte stále musia deti povinne čítať počas štúdia, nie je strašiakom. Ide o naozaj dobré, hoci práve kvôli povinnosti ich čítať prehliadané diela. Skôr ako k nim sa preto väčšina dostane k filmom/seriálom podľa nich natočených. Týchto osem patrí k najlepším.

Veľký Gatsby

Kniha Francisa Scotta Fitzgeralda rozpráva o láske a New Yorku 20. rokov. Filmári sa rozhodli film trochu zmodernizovať, čo však vôbec nie je na škodu. Krištáľ vás oslní, šampanské tečie ako voda a drahé autá jazdia neuveriteľne rýchlo.

Anna Karenina

Film založený na románe Leva Nikolajeviča Tolstoja Anna Karenina s Keirou Knightley v hlavnej úlohe je pôsobivý. Atmosféra, kostýmy, scény a emócie, všetko je vizualizované vskutku dobre.

Dorian Gray

„Navždy mladý, navždy prekliaty“ je slogan filmu. Príbeh je plný záhad a hovorí o narušenej hlavnej postave, ktorá je nesmrteľná. Teda len dovtedy, pokiaľ „žije“ jej obraz. A milostný románik nemôže, samozrejme, chýbať.

Pýcha a predsudok

Áno, film s Keirou Knightley je skvelý, avšak o niečo lepšia je romantická séria z dielne BBC. Colin Firth ako pán Darcy zaujme určite všetky dámy. Príbeh je realistickejší, ľahko vstrebateľný, ironizujúci a zdôrazňujúci emócie.

Gróf Monte Christo

Jeden z najznámejších románov Alexandra Dumasa bol viackrát sfilmovaný. Najlepšia verzia pochádza z roku 1998. V hlavnej úlohe sa predstavil Gérard Depardieu, ktorý stvárnil Edmonda Dantesa naozaj dobre. Už po pár minútach pochopíte, že dôležitý nie je vzhľad, ale talent a charizma.

Vtáky v tŕní

Román začína rozprávaním o vtákovi, ktorý spieva len raz za život. Po opustení svojho hniezda nájde tŕňové kroviny, kde zaspieva po prejdení ostrým tŕním svoju pieseň. Myšlienka je o tom, že všetky najlepšie veci možno dosiahnuť prostredníctvom bolesti a utrpenia. Adaptácia románu pochádza z roku 1983.

Jana Eyrová

Jedna z najlepších adaptácií románu Charlotte Brontëovej, keďže všetky postavy sú presne také, aké máte vo svojej hlave pri čítaní knihy. Jane je nezávislá a temperamentná, má krásne oči, ktoré vám pomôžu vidieť do jej duše. Pán Rochester ju najprv stále odmieta a potom ju chce späť. Je temný, náladový, ale aj emotívny. Celý príbeh je skvelým príkladom skutočnej lásky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 15. júna 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: