Ste fanúšikmi filmu Interview s upírom? Týchto 9 vecí o ňom určite neviete

Zdieľať
Interview s upirom youtube.jpg

Upíri sú jednými z najstarších a najvýznamnejších hororových monštier. O upíroch sa toho veľa traduje, každá kultúra sa na nemŕtve bytosti pozerá inak. Moderný upír zrel svetlo sveta v 19. storočí, keď vyšla kniha Brama Stokera Dracula. Od tohto času sa k upírom v umeleckej tvorbe venuje veľa pozornosti.

Kniha Interview s upírom Anne Riceovej vyšla v roku 1976, filmová adaptácia vnikla o 18 rokov neskôr. Ide o jeden z najpopulárnejších filmoch o upíroch vôbec. Poznáte ho?

Cher a Anjelica Huston boli zvažované do dvoch hlavných úloh

Cher anjelica huston interview.jpg

V roku 1994 Anne Riceová uviedla, že sa diskutovalo o rodových zmenách v hlavných úlohách. Anjelica Huston mala byť Lestat a Cher mala hrať postavu Louisa.

Daniel Day-Lewis takmer hral Lestata

Daniel day lewis as lestat interview.jpg

Producent filmu David Geffen si želal, aby hral Lestata Daniel Day-Lewis. Jeho agentovi volal takmer denne niekoľko mesiacov pred tým, ako ho Daniel odmietol.

Christian Slater dostal rolu na poslednú chvíľu

Christian slater river phoenix interview.jpg

Do úlohy Daniela Molloyho bol pôvodne obsadený mladý a sľubný herec River Phoenix. Herec však zomrel štyri týždne pred začiatkom natáčania. Úlohu namiesto neho dostal Christian Slater, ktorý svoj honorár venoval Phoenixovým obľúbeným charitám.

Kirsten Dunst dostala vo filme svoj prvý bozk

Kirsten dunst interview.jpg

Kirsten mala len 11 rokov, keď hrala v tomto filme. Vyjadrila sa, že nenávidela bozkávanie sa s Bradom Pittom, ktorý mal vtedy 30 rokov. Myslela si, že to je nechutné.

Brad Pitt neznášal nakrúcanie tohto filmu

Brad pitt interview.jpg

Ako sa Brad vyjadril, neznáša film Interview s upírom. Šesť mesiacov trvajúce nakrúcanie, počas ktorého musel denne strávil hodiny v maskérni a potom hrať nenávidenú úlohu bolo preňho utrpením

Kirsten Dunst porazila niekoľko mladých herečiek

Kirsten dunst 1 interview.jpg

Niekoľko sľubných mladých herečiek sa zúčastnilo na konkurze na úlohu Claudie. Napríklad Christina Ricci, Julie Stiles, Evan Rachel Wood či Erin Moore.

Počas nanášania mejkapu museli byť herci dole hlavou

Brad pitt tom cruise interview.jpg

Herci hrajúci upírov museli byť údajne počas nanášania mejkapu dole hlavou. Vizážistom sa tak lepšie podarilo nájsť žily na tvári a vytvoriť priesvitne pôsobiaci vzhľad.

Anne Rise si myslela, že Rutger Hauer by sa skvelo hodil do úlohy Lestata

Rutger hauer lestat interview.jpg

Pre spisovateľkou bol Lestatom vždy herec Rutger Hauer. Hoci pri popise upíra nevychádzala z jeho vzhľadu, inšpiroval ju.

John Travolta mal hrať hlavnú postavu

John travolta lestat interview.jpg

Kým došlo k natočeniu filmu, trvalo to pomerne dlho. Práva na film malo spočiatku štúdio Paramount, to chcelo do hlavnej úlohy obsadiť Johna Travoltu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom