Tom Cruise a 5 filmov tohto úspešného a charizmatického herca

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa13.36.19.jpg

Hollywood je plný skvelých hercov či herečiek, ktorí dokazujú svoj talent v nejednom filme. Medzi tých najúspešnejších a najcharizmatickejších hercov patrí aj Tom Cruise, ktorý zahviezdil vo viacerých známych filmoch. Už ste tieto filmy videli?

Top Gun

Tento film je jeden z prvých filmov, v ktorom si herec zahral hlavnú úlohu. Dej približuje život dvoch kamarátov, ktorí sú poslaní na vojenský výcvik, aby sa z nich stali profesionálni piloti. Počas výcviku však jeden z nich zahynie a druhý si s touto stratou kamaráta nebude vedieť poradiť.

Mission Impossible

Ide o špionážny triler, ktorý si získal diváckych fanúšikov po celom svete. Film sa dokonca natáčal sčasti aj v Prahe. Na americkej ambasáde v Prahe príde k útoku na špionážnu jednotku CIA. Obvinený z tohto zločinu je mladík, ktorého si zahral práve herec, a bude sa snažiť dokázať svoju nevinu. Natočených už bolo aj viac pokračovaní.

Múmia

Jedným z najnovších filmov herca je práve film Múmia. Vo filme si herec zahral dobrodruha Nicka, ktorému sa podarí nechtiac oživiť princeznú Ahmanet, ktorá bola pochovaná pred vyše dvetisíc rokmi. Tá túži ovládnuť celý svet, podarí sa mu jej v tom zabrániť?

Vanilkové nebo

Tak trochu iný typ filmu, na ktorý ste u herca zvyknutí, no o to viac sa oplatí pozrieť si aj tento film, v ktorom si zahral charizmatického a bohatého nakladateľa a sukničkára v jednej osobe. Napriek tomu, že má priateľku, nevadí mu vyraziť si aj s inými ženami, až raz natrafí na tú pravú. Ako sa tento príbeh skončí?

Posledný samuraj

Dej filmu sa odohráva v období Občianskej vojny, 1870. Herec si tu zahral postavu bojovníka, ktorý je v jednej bitke zajatý. Namiesto smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života a postupne je týmto svetom viac fascinovaný. Ako sa nakoniec rozhodne, na ktorú stranu sa pridá?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom