6 ikonických úloh, ktoré takmer hrali iní herci

Zdieľať
Mr monk in white room smiling monk 26217981 1440 900.jpg

Niektorí herci sú úzko spájaní s určitými rolami alebo televíznymi seriálmi. Až natoľko, že je ťažké si predstaviť, že by mohol hrať ich postavu niekto iný. Nie vždy sú však herci, ktorým úloha prischla, prvou voľbou.

Klinika Grace, Rob Lowe

Pôvodne sa mal v úlohe Dr. Dereka Shepherda objaviť idol z 80. rokov Rob Lowe. Tvorcovia však usúdili, že to nie je to pravé orechové, a vybrali si ďalšiu hviezdu z 80. rokov Patrika Dempseyho.

Sopranovci, Ray Liotta

Tvorca seriálu David Chase si vybral do úlohy Tonyho Soprana Jamesa Gandolfiniho. Malo to však jeden háčik – išlo o úplne neznámeho herca. Vedúci z HBO chceli do úlohy Raya Liottu. Nakoniec však dali na Chasea a urobili dobre.

Monk, Michael Richards

Herec zo seriálu Seinfeld si pár týždňov pred odvysielaním poslednej epizódy hľadal novú prácu. Voľba padla na Monka, detektíva s obsedantno-kompulzívnou poruchou. Keď si herec prečítal scenár, nemyslel si, že je dostatočne zábavný. Hlboko sa zmýlil, herec Tony Shalhoub zaň získal tri ceny Emmy.

The Office, Paul Giamatti

Keď spoločnosť NBC začala pracovať na americkej verzii britského seriálu The Office, vedúci pracovníci povedali producentom show, že chcú do hlavnej úlohy obsadiť Paula Giamattiho. Herec to však odmietol a radšej uprednostnil prácu na filmoch.

30 Rock, Rachel Dratch

Tina Rey napísala úlohu herečky Jenny Maroneyovej pre Rachel Dratch. Pilotná epizóda, v ktorej si zahrala, sa však NBC nepáčila, Dratch im neprišla dostatočne atraktívna.

Batman, Lyle Waggoner

Pri obsadzovaní hercov do seriálu Batman tvorcovia uvažovali nad Lyleom Wagonerom, Peterom R. J. Deyellom, Adamom Westom a Burtom Wardom do úloh Batmana a Robina. West a Ward vyhrali. Do úlohy Pinguina chceli obsadiť Spencera Tracyho, ktorý sa vyjadril, že ju prijme len vtedy, ak bude môcť „zabiť Batmana“. Jeho žiadosť bola zamietnutá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom