Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 podivných aktivít, ktorými sa ľudia zabávali v minulosti

Inkubatory babatka wiki.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org

Ak si myslíte, že generácie, ktoré žili ešte pred vynájdením počítačov, mali nudný život, mýlite sa. Zabávať sa dokázali tak aristokrati, ako aj roľníci, hoci ich spôsoby zábavy neboli vždy humánne a bezpečné. Niektoré spôsoby zábavy existujú ešte aj dnes, hoci v zmenenej forme, iné úplne vymizli.

Stolové hry

Hra egypt.jpg
en.wikipedia.org

Tušili ste, že prvé stolové hry boli vynájdené už pre tisíckami rokov? Napríklad hra zo starovekého Egypta nazývaná Senet je jednou z najstarších, ktoré obsahujú hernú dosku a figúrky. Pravidlá sa nezachovali, zdá sa však, že išlo o hru pre dvoch hráčov, niečo ako dnešný šach.

Zápasy gladiátorov

Gladiatorske zapasy wiki.jpg
ru.wikipedia.orgладиатор#/media/File:Jean-Leon_Gerome_Pollice_Verso.jpg

V aréne nebojovali len muži medzi sebou či so zvieratami, ale aj ženy. Zväčša však išlo o gladiátorov paegniarius, ktorí mali byť zábavní, nie skutoční bojovníci.

Tieto zápasy boli také populárne, že všetky pokusy o ich zrušenie zlyhávali až do roku 404. Zakázal ich cisár Honorius.

Hra s obručami/kolesami – hoop rolling

Hoop rolling wiki.jpg
ru.wikipedia.orgерсо#/media/File:Boys_with_hoops_on_Chesnut_Street.jpg

Verzia tejto hry bola populárna v starovekom Grécku a jej početné variácie boli rozšírené do rôznych častí sveta. Najpopulárnejšia hra mala pravidlá, že hráč musel obruč vyhodiť do vzduchu s palicou a potom ju ňou aj zachytiť.

Ťahanie palice

Stick pulling game.jpg
www.walmart.com

Táto podivnosť bola bežným koníčkom v Európe počas 13. – 14. storočia. Existovali dva hlavné varianty. V prvom slúžila palica ako bariéra medzi účastníkmi. Vyhral ten, ktorý donútil svojho protivníka, aby si ohol kolená. V druhom prípade sa účastníci snažia medzi sebou vytiahnuť svojho súpera cez horizontálne položenú dosku. Komu sa to podarí ako prvému, vyhral. Dnes je táto hra známa ako mas-wrestling.

Frenologické sedenia

Frenologia.jpg
ru.wikipedia.orgренология#/media/File:Franz_Joseph_Gall_examining_the_head_of_a_pretty_young_girl,_Wellcome_V0011119.jpg

Frenológia je štúdium lebky. Štruktúra lebky údajne určuje charakter človeka. Populárna bola v druhej polovici 19. storočia.

Freak show/obludárium

Freak show.jpg
www.eastnews.ru

Prehliadky telesne znevýhodnených jedincov boli kedysi veľmi populárne. Ak bol niekto celý chlpatý, neúmerne vysoký či mal tri bradavky, hodil sa tam.

Pozorovanie predčasne narodených detí

Inkubatory babatka wiki.jpg
commons.wikimedia.org

Tento podivný druh zábavy sa rodičom vôbec nezdal divný, pretože pomohol zachrániť životy ich detí. Účelom bolo prilákať masovú pozornosť. Inkubátory vtedy boli drahé a nemohli si ich dovoliť všetky nemocnice. Z utŕžených peňazí však už mohli nakupovať potrebné vybavenie.

Šou so ženami bez hlavy

Sou zeny bez hlavy.jpg
www.vintag.es

V Amerike i Európe sa tento druh šou objavil koncom 30. rokov. Olga, Tina a Mademoiselle Yvette v ňom boli hviezdami. „Lekári“ sa divákov snažili presvedčiť, že ženy prišli o hlavy počas rôznych nehôd, môžu však pomocou technológií stále fungovať. Išlo, samozrejme, iba o ilúziu, stačili na to zrkadlá a správny uhol pohľadu.

Okupovanie telefónnych búdok

Telefonne budky.jpg
i1.wp.com

Tento trend sa objavil v 50. rokoch minulého storočia. Mladí ľudia sa v čo najväčšom počte snažili natlačiť do telefónnych búdok. To isté robili s autami.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 20. februára 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk
K téme ,