Angelina Jolie: "Tretinu z toho, čo zarobíte, miňte, tretinu rozdajte a tretinu si odložte!"

Zdieľať
profil Angelina Jolie

Krásna a talentovaná Angelina Jolie je príkladom pre mnohé ženy. 

Kto je Angelina Jolie

Angelina Jolie je známa americká herečka, filmárka a humanitárka. Je dcérou slávneho herca Jona Voighta a herečky Marcheline Bertrandovej. V roku 1982, keď mala len 7 rokov, sa prvýkrát objavila vo filme po boku svojho otca Johna Voighta. Keď mala 11 rokov, začala navštevovať rôzne kurzy herectva. V 16-tich rokoch sa dostala k modelingu v Londýne, Los Angeles a New Yorku.

Hoci má Angelina slávneho otca, nepotrebuje pútať pozornosť len vďaka nemu. Dokázala sa v šoubiznise presadiť vlastnými silami. Jej prvá veľká ponuka prišla od režiséra Simona Westa na sfilmovanie akčnej postavy Lary Croft z počítačovej hry Tomb Rider.

Angelina sa onedlho pustila do zaujímavej postavy, kde stvárnila matku macedónskeho dobyvateľa Alexandra Veľkého v podaní Colina Farrella. Tento film však zaznamenal ako u divákov, tak u kritikov veľký prepad. Ďalšou historickou drámou je Love and Honor, v ktorej stvárnila cárovnú Katarínu Veľkú.

Angelina Jolie filmy

Okrem spomenutých filmov hrala Angelina aj v mnohých iných. Patrí medzi ne aj film Za hranicami (Beyond Borders, 2003), Zlodej životov (Talking lives, 2004), Pán a pani Smithovci (2005), Beowulf (2007), Kung Fu Panda (2008), Salt (2010) či Zloba: Královna černé magie (Maleficent, 2014). Film Beyond Borders bol takou malou kampaňou na pomoc krajinám tretieho sveta.

Ocenenia

V roku 1999 získala cenu akadémie a ocenenie za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe vo fileme Girl, Interrupted. V roku 2000 jej bola venovaná cena Hollywood Film Festival. Ocenenie Zlatý glóbus ju potešil hneď trikrát a to v rokoch 1998, 1999, 2000.

V roku 2006 jej udelili cenu MTV Movie Awards. O rok neskôr získala tiež ocenenie Berlin International Film Festival.

Angelina Jolie deti

Angelina bola manželkou herca Jonnyho Lee Millera (1996 – 1999). Jej druhým manželom bolfilmový herec a režisér Billy Bob Thornton (máj 2000 – máj 2003). Naposledy sa vydala za herca Brada Pitta, s ktorým má tri biologické deti: Shiloh, Knox a Vivienne. Spolu adoptovali deti Maddoxa, Zaharu a Paxa. Ich vzťah sa však naštrbil a v roku 2016 podali žiadosť o rozvod. Ten sa vlečie ešte dodnes.

Rozvodové konanie Angeliny a Brada sa neustále naťahuje. Hlavným dôvodom sú ich deti a majetok. Keďže obaja ich nadovšetko milujú, riešia, čo bude pre ne najlepšie. Všetkých šesť detí má teda aktuálne možnosť byť v kontakte s oboma rodičmi a s Bradom trávia niekoľko dní do týždňa.

Ďalším tvrdým orieškom v tomto procese je aj rozdelenie ich spoločného majetku, v ktorom sú zahrnuté napríklad aj ich sídla v rôznych kútoch sveta. Pre oboch sú však vždy na prvom mieste deti.

Humanitárka Angelina

Angelina prvýkrát narazila na humanitárne otázky v roku 2011 v Kambodži pri nakrúcaní filmu Lara Croft: Tomb Raider. Angažuje sa v humanitárnych projektoch na celom svete, hlavne týkajúcich sa problematiky utečencov v rámci UNHCR. Stala sa veľvyslankyňou dobrej vôle UNHCR.

Ešte predtým, ako sa stala veľvyslankyňou dobrej vôle, darovala na pomoc utečencom v Afganistane jeden milión dolárov.

Zaujímavosti o Angeline Jolie

– dátum narodenia – 4. jún 1975

– miesto narodenia – Los Angeles, Kalifornia, Spojené štáty

– výška: 1,69 m

– jej prirodzenou farbou vlasov je špinavý blond

– z otcovej strany má čiastočne slovenské korene

– v 13-tich rokoch mala prvé tetovanie

– ako tínedžerka študovala v divadelnom inštitúte LEE STRASBERGA

– je licencovanou pilotkou a vlastní jednomotorové lietadlo CIRRUS SR22

– časopis People ju zaradil medzi 50 najkrajších ľudí sveta

– kráľ Kambodže jej udelil národné občianstvo

– 13. júna 2014 jej kráľovná Alžbeta II. udelila čestný rad Dame za prácu v boji proti sexuálnemu násiliu vo vojnových zónach

– riadi sa pravidlom: „Tretinu z toho, čo zarobíte, miňte, tretinu darujte a tretinu si odložte“. 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom