Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Anneliese Michel: Aký je najznámejší príbeh vyháňania diabla?

Mqdefault.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Anneliese sa narodila 21. septembra 1952 v bavorskom Leiblfingu do katolíckej rodiny. Otec aj matka boli hlboko veriaci, dokonca tri Anneliesine tety boli rehoľnými sestričkami. Rovnako boli vychovávané aj tri mladšie Anneliesine sestry.

Vyšetrovanie preukázalo, že mladá Michel zomrela na podvýživu a dehydratáciu, za ktorú boli zodpovední rodičia a kňazi. Pred smrťou vážila 30 kíl, mala polámané kosti, sama sa nevedela hýbať a mala zápal pľúc.

Tento prípad sa stal známym, pretože bol povolený rituál exorcizmu, ktorý bol aj v tom čase, rovnako ako dnes, veľmi výnimočný. Film Exorcizmus Emily Roseovej je inšpirovaný týmto príbehom.

Anneliese_michel_2.jpg
By Source, Fair use, en.wikipedia.org

Keď mala Michel šestnásť, zažila prvý epileptický záchvat. Jej diagnóza bola epilepsia, depresia a bola jej nariadená liečba. Do dvadsiatich rokov začala byť netolerantná voči rôznym náboženským predmetom a v hlave sa jej začali ozývať hlasy.

Jej stav sa zhoršil a vraj vďaka liekom začala mať samovražedné sklony. Jej rodina prehlasovala, že ju posadli démoni a žiadala cirkev o povolenie exorcizmu. Najskôr to bolo zamietnuté, ale nakoniec dvaja kňazi dostali povolenie, a tak desať mesiacov na Anneliese praktikovali rituály vyháňania diabla.

Bischof_josef_stangl_prozession_zur_obernauer_kapalle_1.5.1959.jpg
By Ekpah – Own work, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.orgBy Ekpah - Own work, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Po jej smrti boli rodičia a dvaja kňazi obvinení zo zabitia z nedbanlivosti. Prípad slúži ako ukážka zlej diagnózy mentálnej poruchy, nedbanlivosti, násilia a náboženskej hystérie. Alebo ju naozaj posadol diabol?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. júla 2016Zdroj www.google.sk © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: