Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

TOP 7: Najlepšie horory podľa skutočnej udalosti

Befunky collage 81.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Niekedy sa to zdá neuveriteľné, no okolo nás sa neustále dejú veci a javy, ktoré si nedokážeme vysvetliť. No a mnohé takéto udalosti sa stali inšpiráciou pre známe horory. Zoznam najlepších hororov podľa skutočných udalostí tvoria snímky, z ktorých vám nabehne husia koža. A strach bude o to väčší, keď si uvedomíte, že sa to naozaj stalo. Vedeli ste, že aj tieto horory boli nakrútené podľa skutočnosti?

V zajatí démonov (The Conjuring)

Vyšetrovatelia paranormálnych javov manželia Warrenovci skutočne pomohli rodine s piatimi dcérami, ktorá zažila stretnutie s duchmi. Všetko sa udialo v roku 1971, keď sa rodina presťahovala do farmárskeho domu na Rhode Islande.

Film Taylor Conjuring
SITA/AP

Psycho

Kultovka od Alfreda Hitchcocka je jedným z hororov, ktoré sú inšpirované sériovým vrahom Edom Geinom. Norman Bates rovnako, ako samotný Ed Gein, sa snažil vytvoriť ilúziu toho, že je jeho matka živá, a tak sa prezliekal do jej šiat. No a tak, ako Normana, aj Eda ovplyvnila v živote dominantná ženská postava.

03 psycho screen.jpg
www.movierentalsportland.comFoto: www.movierentalsportland.com

Texaský masaker motorovou pílou (The Texas Chainsaw Massacre)

Ďalší horor podľa skutočnosti je Texaský masaker motorovou pílou. Filmová postava Leatherface je inšpirovaná skutočnou postavou notoricky známeho amerického sériového vraha Eda Geina. Ten si z tiel svojich obetí vyrábal akési trofeje a údajne ich aj exhumoval z viacerých cintorínov.

Texas chainsaw massacre 1974.jpeg
cdn.collider.comFoto: cdn.collider.com

3:15 zomrieš (The Amityville Horror)

Do zoznamu hororov podľa skutočnosti patrí aj adaptácia kontroverzného románu, ktorý bol inšpirovaný príbehom rodiny Lutzových. V roku 1974 Ronald DeFeo junior zabil šesť členov svojej rodiny, ktorá žila v dome na Long Islande. Rok na to nový majitelia domu, ktorými boli George a Kathy Lutzoví a ich tri deti, opustili dom po tom, čo tvrdili, že sú terorizovaní nadprirodzenými silami. Tie spájali s masovou vraždou, ktorá sa v dome odohrala.

Amityville Horror House
SITA/AP

Osvietenie (The Shinning)

Hororová klasika od režiséra Stanleyho Kubricka bola inšpirovaná udalosťami, ktoré sa stali v hoteli Colorado´s Stanley. Hotel bol známy tým, že sa v ňom dejú nevysvetliteľné javy a autor príbehu, ktorým nie je nik iný ako samotný Stephen King, knihu napísal počas svojho pobytu v spomínanom hoteli, kde bol aj s manželkou. Tento horor patrí k najlepšie hodnoteným filmom svojho žánru.

Shining 10.jpg
incaseyoumissitco.files.wordpress.comFoto: incaseyoumissitco.files.wordpress.com

V moci diabla (The Exorcism of Emily Rose)

Film o vyháňaní diabla z tela mladej ženy patrí k najlepším hororom nakrúteným podľa skutočnosti. Je založený na skutočnom príbehu, ktorý sa stal v roku 1976 v Nemecku. 22-ročná Anneliese Michele bola označená za posadnutú diablom, pretože trpela nevysvetliteľným psychickým stavom. Počas exorcizmu však prišla o život a kňaz, ktorý vyháňanie diabla z jej tela realizoval, sa spolu s jej rodičmi dostal na šesť mesiacov do väzenia.

Emilyrose03.jpg
www.twinsofevil.netFoto: www.twinsofevil.net

Hory majú oči

Hororová klasika z roku 1977 sa zakladá na reálnych udalostiach, ktoré sa skutočne stali. Príbeh je inšpirovaný Sawney Bean Clan, rodinou zlodejov a kanibalov, ktorá žila v šestnástom storočí v Škótsku.

The hills have eyes 2006 review by sandra harris 598139.jpg
images-cdn.moviepilot.comFoto: images-cdn.moviepilot.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 29. mája 2017Zdroj www.msn.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.