Aqualand v Banskej Bystrici otvára letnú sezónu s novinkami pre deti a rodiny

Zdieľať
272038_62549363_1609163979228236_1180982527406374912_n 640x420.jpg

Pre návštevníkov je pripravených niekoľko noviniek vrátane modernizovaných detských bazénov s novou zámkovou dlažbou a bazénovými mriežkami.

Banskobystrické plážové kúpalisko Aqualand chcú otvoriť už v sobotu 1. júna. Ako pre agentúru SITA uviedol prevádzkovateľ mestského kúpaliska Juraj Sninský, termín oficiálneho otvorenia je stanovený na sobotu o 10:00.

Pre návštevníkov obľúbeného kúpaliska v meste si pre letnú sezónu 2024 pripravili aj niekoľko noviniek.

Modernizácia aj nová detská zóna

„Zmodernizovali sme detské bazény – celé okolie detských bazénov je vyložené novou zámkovou dlažbou a novými bazénovými mriežkami. Pribudla nová detská zóna s ihriskami so šmýkačkami, hojdačkami, pieskoviskami a s množstvom detských atrakcií,“ popísal Sninský s tým, že pre deti bude otvorený aj špecializovaný bufet s jedlami, nápojmi a pochutinami.

O zábavu pre deti sa prostredníctvom rôznych aktivít bude starať tím animátorov. Novinky pribudli aj v ďalších sektoroch. V sektore junior sú to kryté priestory teplých spŕch pri plaveckom bazéne a v sektore senior tiež kryté sprchy s teplou vodou nad minerálnym bazénom.

Využíva sa takmer celý rok

Plážové kúpalisko pri mestskej plavárni je v meste pod Urpínom jedinečným areálom v blízkosti centra. Využíva sa na voľnočasové a športové aktivity takmer celý rok.

V lete plážové kúpalisko a v zime areál zimných športov navštívia každoročne tisíce návštevníkov. Areál má od roku 2007 na tridsať rokov s ročným nájmom 33,19 eur od mesta prenajatý spoločnosť Aqualand Slovakia, s. r. o., ktorej jediným spoločníkom a konateľom je Juraj Sninský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom