Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bezdomovec, ktorý si svojím príbehom podmanil celé Slovensko!

unnamed (2)
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

To, že tí čo majú toho menej, by dali ostatným aj z toho mála, a tí čo majú veľa chcú mať ešte viac je mnohým známe z rôznych životných skúseností. Zaujímavý je však príbeh istého bezdomovca z Bratislavy, ktorý si svojimi skutkami podmanil všetkých, ktorí sa s ním mohli stretnúť. 

Jeho meno je Peter a pracuje ako predajca Notabene v Bratislave. Najčastejšie ho stretnúť na Košickej ulici pred obchodným domom Tesco. Všedný pán s úsmevom na tvári, vyžarujúci akúsi pozitívnu auru, ktorú pretvára aj do svojich činov.

Vďaka sociálnej sieti sa o ňom v priebehu niekoľkých dní dozvedelo desaťtisíce ľudí a razom sa stal symbolom nádeje, že aj medzi tými, ktorí upadli na samotné dno spoločnosti môžu byť ľudia, ktorí nám chcú svojou dobrosrdečnosťou spríjemniť deň. O jedno takéto zaujímavé stretnutie s Petrom sa verejne podelila aj Ľubica N., ktorá zavesila na svoj účet dojímavý príbeh:

Každé poobedie stojí pri Tescu na Košickej – vždy usmiaty, vždy radostný a ústretový. Moja dcéra sa s ním chodí deliť o svoje vreckové, on sa s ňou delí o príbehy. Je natoľko prirodzenou súčasťou toho miesta a komunity, že ho tam podvedome očakávame a sme sklamaní, keď tam nie je. Včera som šla do obchodu a súčasne so mnou maminka s cca 3 ročným dieťaťom na odrážacom bicykli. Podľa SBS do obchodu s odrážadlom nesmeli vstúpiť. Hneď sa ich ujal a sľúbil malému, že mu odražadlo postráži.

Mama s malým vošli do obchodu, ja tiež. Počúvala som ich trochu opatrný, no roztomilý dialóg, keď okrem ostatného kupovali horalku pre uja, ktorý im pomáha, hoci sám nič nemá, a že je to pekné, že je málo ľudí s takým dobrým srdcom. Dohodli sa, ako malý poďakuje a keď šli von, mama mu horalku podala.

unnamed
www.facebook.comFoto: www.imgur.com

On ju schoval za chrbát, vykročil k „ujovi“ a vraví: Ďakujem, že ste mi postrážili bicyklík! – a už chcel utekať. –„A?“ ozvala sa mama. -A prídeme aj nabudúce! Povedal malý a urputne si schovával keksík do nohavíc. Maminka v ňom chcela pohnúť svedomie a vraví: miláčik, čo sme sa dohodli? Že tomuto ujovi, ktorý bol k nám milý, niečo dáme pre radosť, lebo my máme veľa a on sám nemá skoro nič?- a dotkla sa jemne ruky, ktorá ukrývala v nohaviciach horalku. Malý pozrel obrovskými prekvapenými očami a vraví:“ Má! Má viac ako mnohí iní! Sama si to vravela…“ No predsa má dobré srdce! Inak by mi nepostrážil bicyklík!- povedal malý a vybral horalku. 

Mama mu ju bez slova vybrala z ruky a podala pánovi. Ten si čupol a s úsmevom ju vrátil malému. -Ďakujem ja tebe.- povedal. na viac sa nezmohol. Než sa postavil, zaleskli sa mu oči. No potom už tam opäť stál s tým svojim úsmevom, ktorý má pre všetkých. Nie je pravda, že mesto na rozdiel od vidieku nemá srdce a dušu. Má ich na takýchto miestach, v takýchto ľuďoch, pútnikoch, ktorí ho nosia so sebou a rozdávajú ostatným. Ďakujem za nich.

unnamed (1)
www.facebook.comFoto: www.imgur.com

Veríme, že aj vďaka tomuto príbehu sa zmení váš postoj voči bezdomovcom, pretože nie každý si za svoju situáciu môže sám a nie každý, kto žije na ulici je zároveň zlým a krutým aj napriek tomu, že je k nemu taký život.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Levo LevovskyDátum 20. júna 2015
K téme
reklama:
reklama:
reklama: