Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Biblické artefakty 3. časť. Kto bol Potkaní kráľ?

1_ratking.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Svet je plný bizarných a záhadných artefaktov. Kým veľa z nich sú v skutočnosti len podvody, existuje aj pár naozaj zvláštnych a záhadných artefaktov. Je škoda, že niektoré pochybné artefakty získavajú leví podiel slávy a pozornosti na internete, keď existuje toľko skutočných záhadných predmetov a príbehov.

Niekoľko múzeí po celom svete má medzi vystavovanými predmetmi kedysi živý bizarný artefakt pseudo-legendárnej príšery zo stredoveku nazývanej Potkaní kráľ. Potkaní kráľ je tvorený niekoľkými krysami, ktoré majú chvosty zviazané, doslova zauzlené dokopy. Výsledkom je malá horda krýs smerujúcich na všetky strany von z centrálneho uzla. Podľa mnohých zdrojov je jeden potkaní vodca v strede a správa sa ako „hlava“, takže usmerňuje ostatné potkany. Je to desivá predstava, najmä vzhľadom na to, že v týchto dobách krysy prenášali epidémie. Prvá zmienka o tomto fenoméne pochádza z roku 1564 a zmieňuje hnedého potkana Rattus norvegicus, neskôr bol nahradený typickým čiernym.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Ratking.jpg
en.wikipedia.org

Najväčší z týchto desivých artefaktov obsahuje 32 malých hororových zvierat a je umiestnený v Mauritanium Musem v Altenburgu v Nemecku. Niektorí existujúci králi sú mumifikovaní, kým iné potkanie výsosti sú uložené a zakonzervované v pohároch. Potkaní králi boli nájdení v Nemecku, Francúzsku, Poľsku, Holandsku, Belgicku a aj v Indonézii. V každom prípade, práve okrem Indonézie boli potkany čierne Rattus rattus, v prípade Indonézie to boli malé poľné krysy Rattus argentiventer.

V roku 2005 našiel farmár Rein Koivu Potkanieho kráľa skladajúceho sa zo 16 krýs ( deväť z nich už bolo mŕtvych) pod podlahovými doskami na svojej farme v Estónsku. Ich chvosty boli zlepené zamrznutým pieskom. Takýto zvierací králi nie sú zložení vždy len z potkanov. Boli objavené aj myši a dokonca aj veveričky. V júni 2013 zažila zvieracia klinika v Kanade šok, keď mestský pracovník priniesol šesť veveričiek spojených chvostami miazgou zo stromov. Veveričky sa im podarilo zachrániť, keď im oholili zamotané chvosty. Je zaujímavé, ako tieto živé artefakty z histórie zaujímajú miesto aj v moderných príbehoch a stále sú spájané s nešťastím- pretože vidieť potkanieho kráľa znamenalo zlé znamenie, pretože potkany boli považované za nositeľov smrtiacich chorôb.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: