Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavý experiment! Mladíci čítali ľuďom na ulici z Biblie, tvrdili im, že je to Korán.

Horizon33_2015 12 9_14 18 18.png
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Dvaja Youtuberi z Holandska sa rozhodli zaujímavým spôsobom poukázať na to, s akými predsudkami západný svet pristupuje k islamu. No a musíme uznať, že sa im ich experiment vydaril!

Chalani zabalili Bibliu do obalu z Koránu a vydali sa do ulíc, kde predčítavali ľuďom tie najkontroverznejšie časti. Potom sa ich pýtali na názory, ktoré ukázali, že ľudia majú voči islamu veľké predsudky.

Horizon33_2015 12 9_14 18 11.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Sacha Harland a Alexander Spoor sa v úvode svojho videa pýtajú: „Moslimovia sú obviňovaní z nasledovania viery, ktorá nemá miesto v našej západnej kultúre. Ale čo kresťanstvo? Náboženstvo, ktoré našu kultúru tak výrazne ovplyvnilo?“

V uliciach Amsterdamu mladíci zisťovali, čo ľudia vôbec o náboženstve, ktoré tak odsudzujú, vedia. Z Biblie im prečítali úryvky, ktoré hovoria o tom, že homosexuáli by mali byť potrestaní alebo o tom, že ženy by mali byť podriadené mužom. Citovali tiež pasáž, v ktorej sa hovorilo, že ak ľudia nebudú počúvať božie príkazy, budú pojedať mäso vlastných dcér a synov. Silná káva? Nie, aj takéto výjavy nájdeš v Biblii.

Horizon33_2015 12 9_14 18 32.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Jeden z okoloidúcich na to reagoval slovami: „Ak si bol vychovaný v takomto duchu, určite to bude mať vplyv na tvoj spôsobo myslenia.“ Iná žena zase hovorí: „Ako môže v toto niekto veriť? Je to neuveriteľné.“

Zdá sa, že mnohí z kresťanov, ktorí kritizujú Korán, nepoznajú Bibliu do detailov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 9. decembra 2015Zdroj www.youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: